X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maria Koc: opozycja liczy na to, że coś wydarzy się w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 17:53
- Środowiska opozycyjne bardzo liczą na to, że coś wydarzy się w Zjednoczonej Prawicy i dojdzie do wcześniejszych wyborów. Opozycja, która nie ma programu i wiarygodności, może liczyć tylko na taki scenariusz - powiedziała o napięciach w Zjednoczonej Prawicy i postawie opozycji Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek Sejm miał zająć się ustawą, która w ostateczny sposób uregulowałaby kwestię Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jak się okazało, głosowanie nad ustawą o OFE zostało zdjęte z porządku obrad Sejmu. Wiceszef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Andzel potwierdził, że wynika to z "wątpliwości jednego z koalicjantów".

Andrzej Kryj 1200.jpg
Poseł PiS: koalicjanci nie wyobrażają sobie rozpadu Zjednoczonej Prawicy

Opozycja

Zdaniem Marii Koc, jedyną szansą opozycji jest liczenie na rozłam koalicji rządzącej. - Środowiska opozycyjne bardzo liczą na to, że coś wydarzy się w Zjednoczonej Prawicy i dojdzie do wcześniejszych wyborów. Opozycja, która nie ma programu i wiarygodności, może liczyć tylko na taki scenariusz. Moim zdaniem jest on niemożliwy - powiedziała 

- Zjednoczona Prawica przechodzi różne kryzysy i ciężkie sytuacje, ale jednak zdaje sobie doskonale sprawę, że nie ma alternatywy - dodała.

Czytaj także:

Senator skomentowała także doniesienia o nowej umowie koalicyjnej. Gość Polskiego Radia 24 powiedziała, że nie wie nic na ten temat, ale być może takie rozwiązanie warto rozważyć. - Sytuacja w koalicji trochę zmieniła się od wyborów i być może jakieś nowe warunki muszą być zapisane, aby zapewnić nam stabilizację. Jest ona potrzebna na ponad dwa lata. Trzeba usiąść do stołów, dyskutować i trzymać się warunków umowy, aby wyprowadzić Polskę z pandemii i spowolnienia gospodarczego - powiedziała.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
11:53 PR24_mp3 2021_04_21-17-36-44.mp3 Maria Koc o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Maria Koc (PiS)
Data emisji: 21.04.2021
Godzina emisji: 17.36

dz

Czytaj także

Krzysztof Wołodźko: wcześniejsze wybory wydają się mało prawdopodobne

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 19:15
- Wcześniejsze wybory wydają się mało prawdopodobne. Żadna siła polityczna nie jest tym zainteresowana. Każda ze stron ma coś do stracenia - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Wołodźko  ("Gazeta Polska Codziennie"). Gościem był również Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Publicyści: opozycja nie "goni", więc koalicja nie "ucieka"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 09:52
- Od wakacji widzimy, że rząd nie ma większości i ważne głosownia, które mogłyby zostać przez Zjednoczoną Prawicą przegrane, są ściągane z afisza. Jesteśmy w sytuacji, gdy wszyscy już wiedzą, że coś jest nie tak - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Piotr Grzybowski z "Niedzieli" i Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klasa polityczna przechodzi test". Prof. Ewa Marciniak o tarciach w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 09:46
- Od 2015 r., mimo różnych turbulencji, udawało się dochodzić do kompromisu w Zjednoczonej Prawicy. Padały wówczas argumenty, że rządzenie Polską jest dla tych trzech formacji sprawą priorytetową, napięcia są mniej ważne - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog (Uniwersytet Warszawski).
rozwiń zwiń