X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Poseł PSL: chcemy jasnych zasad podziału środków z Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 17:03
- Chcemy jasnych zasad podziału środków z Funduszu Odbudowy. Nie chcemy kupować kota w worku, stąd dzisiejsze wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza i wezwania do zaprezentowania na dodatkowym posiedzeniu szczegółów planu - powiedziała o żądaniach PSL i Platformy Obywatelskiej Urszula Nowogórska, poseł ludowców.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu

We wtorek, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz wraz z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Borysem Budką zażądali od marszałek Sejmu, aby zwołała nadzwyczajne posiedzenie izby. Podczas niego rząd miałby przedstawić Krajowy Plan Odbudowy i odbyłaby się debata.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
"Pomijanie zasady samostanowienia państw". Jałowiczor o powiązaniu funduszy unijnych z praworządnością

"Chcemy, aby wszystko zostało wyjaśnione"

Gość Polskiego Radia 24, pytana o przyczyny takiego ruchu ze strony kierownictwa jej partii, wskazuje niejasność w podziale środków unijnych. - Pojawiło się w ostatnich kilku dnach wiele niejasności dotyczących Funduszu Odbudowy. Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy jest niejasność podziału tych środków. Chcemy, żeby wszystko zostało nam wyjaśnione - powiedziała.

- Chcemy jasnych zasad podziału środków z Funduszu Odbudowy. Nie chcemy kupować kota w worku, stąd dzisiejsze wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza i wezwania do zaprezentowania na dodatkowym posiedzeniu szczegółów planu. Zależy nam, by środki były rozdzielone według transparentnych i czytelnych zasad - dodała.

Czytaj także:

Polityk wskazała także na konieczność zadbania o środki przeznaczone na rolnictwo. - Chcemy, żeby środki z Funduszu Odbudowy trafiły i do polskich przedsiębiorców, i do rolników, wspólnot lokalnych. Zależy nam, żeby na rolnictwo nie przeznaczono 1 proc., tylko przynajmniej 10 proc. - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
12:21 PR24_mp3 2021_03_09-16-35-17.mp3 Poseł PSL o Planie Odbudowy ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Urszula Nowogórska (PSL)
Data emisji: 09.03.2021
Godzina emisji: 16.35

dz

Czytaj także

Ponad 11 mld zł dla Polski Wschodniej w nowej perspektywie funduszy UE. Ruszają konsultacje

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 11:10
Ruszają konsultacje społeczne programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027. Potrwają one do 8 kwietnia. Jak poinformowała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, budżet programu opiewa na 11,4 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS z największym poparciem, Polska 2050 goni KO. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 09:56
Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym poparciem respondentów. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, partia uzyskałaby ponad 32 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie Borysa Budki ma jednak coraz mniejszą przewagę nad Polską 2050 Szymona Hołowni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: projekt ustawy ratyfikacyjnej ws. Funduszu Odbudowy w najbliższych tygodniach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 13:49
- Wiele państw Unii Europejskiej jest jeszcze na początku tego procesu, podobnie jak Polska. Mamy czas mniej więcej do końca kwietnia, aby tym tematem się zająć i odpowiednią ścieżkę legislacyjną zamknąć, w związku z tym w tej chwili nie ma pośpiechu- mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń