X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kukiz'15 poza Koalicją Polską. "Mamy swoich posłów i swoje idee, prowadzimy rozmowy z różnymi partiami"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 17:16
- Obecnie rozmawiam ze wszystkimi. Wczoraj pojawiła się nowa sytuacja. Domyślałem się, że może dojść do rozstania w ramach Koalicji Polskiej. Dziwi mnie trochę forma. Zostaliśmy wykluczeni nie na podstawie głosowania czterech podmiotów tworzących koalicję, a żądania Rady Naczelnej PSL - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: PR24

Członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego jednogłośnie uznali, że nie mogą kontynuować współpracy ze środowiskiem Kukiz'15 w ramach Koalicji Polskiej. - Nie jest to przyjemna decyzja. Nie miałem zamiaru ani nigdzie wychodzić, ani do nikogo przechodzić - mówił po ogłoszeniu tej decyzji Paweł Kukiz, który zadeklarował, że będzie zakładał własne koło poselskie.

Paweł Kukiz 1200 PAP.jpg
Poseł PiS: Paweł Kukiz rozumie walkę o suwerenność Polski w Unii Europejskiej

"Koalicja Polska to PSL"

W rozmowie z Adrianem Klarenbachem stwierdził, że spodziewał się tego, iż może nastąpić rozstanie Kukiz’15 z Koalicją Polską.

- Dziwi mnie trochę forma, w jakiej do tego doszło. Zostaliśmy wykluczeni nie na podstawie głosowania czterech podmiotów tworzących koalicję, a żądania Rady Naczelnej PSL. Można powiedzieć, że Koalicja Polska jest po prostu PSL, to cała filozofia – dodał.

Posłuchaj
12:49 PR24_MPLS 2020_11_27-16-35-25.mp3 Paweł Kukiz o wykluczeniu Kukiz'15 z Koalicji Polskiej oraz o przyszłości politycznej jego partii ("Rozmowa PR24")

Kukiz: chcę uciąć spekulacje, że dołączam do PiS

pap Paweł Kukiz 1200.jpg
"Będzie trudnym politykiem w każdej koalicji". Publicysta o Pawle Kukizie

Zapytany o przyszłość Kukiz'15 zaznaczył, że obecnie "rozmawia ze wszystkimi". - Ja do żadnego PSL się nie zapisywałem i nie zamierzam zapisywać. Nie będę zapisywał się też do żadnej innej partii. Chcę uciąć spekulacje, że Kukiz idzie do PiS. Mam swoich posłów i swoje idee - zaznaczył w audycji "Rozmowa PR24".

- Rozmawiam z prezesem Kaczyńskim, jeśli pan Borys Budka wyrazi taką wolę, to z nim również zechcę się spotkać. Jeśli trzeba będzie, to również z panami Czarzastym, Zandbergiem czy Biedroniem. Na dziś największe moce sprawcze ma PiS, bo jest partią władzy. Gdyby otworzyło się na postulaty proobywatelskie, na dzień referendalny czy sędziów pokoju, to byłaby rewelacja - wskazał Paweł Kukiz.

Przyznał, że nie wyklucza również współpracy z Szymonem Hołownią. - Jeśli byłby zainteresowany postulatami proobywatelskimi, prawdziwie obywatelską i demokratyczną Polską, to ja jestem otwarty. O realizacji naszych postulatów trzeba rozmawiać z każdym - powiedział w Polskim Radiu 24.

1200_Terlecki_shutterstock.jpg
Rozpad koalicji Kukiza z PSL. Terlecki: jesteśmy gotowi na współpracę

Co było powodem rozłamu?

Sejm przyjął w czwartek uchwałę autorstwa PiS, wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Uchwała m.in. wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej.

Uchwałę poparło 231 posłów PiS i 5 posłów PSL-Kukiz'15, wśród nich Paweł Kukiz. Politycy Kukiz'15 - z wyjątkiem Agnieszki Ścigaj - wraz z posłami klubu PiS nie poparli także kandydatury Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przeciwne stanowisko w głosowaniach zajęli posłowie PSL.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Paweł Kukiz, lider Kukiz'15
Data emisji: 
27.11.2020
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Tomasz Truskawa: Kukiz'15 to formacja schyłkowa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 22:00
- Kukiz'15 był atrakcyjny na początku swojego powstania jako pewna świeżość w polityce. Ale nie jest to formacja, która na trwałe mogłaby zagościć na polskiej scenie politycznej. Nie ma trwałego spoiwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decyzja PSL jest absurdalna". Sachajko o wyjściu Kukiz'15 z Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 08:08
- Sąd kapturowy w postaci rady naczelnej PSL zdecydował, że Kukiz'15 nie pasuje do Koalicji Polskiej. To znaczy, że koledzy z PSL nie zrozumieli naszych postulatów i naszej umowy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń