X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Potwierdzenie znaczenia Polski dla USA". Wiceminister aktywów o ratyfikacji nowej umowy o współpracy obronnej

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 18:36
- To bardzo dobry sygnał, potwierdza drogę, jaką przeszliśmy z administracją Stanów Zjednoczonych w kwestii obecności wojsk oraz infrastruktury amerykańskiej w Polsce - powiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. - Ta obecność jest najskuteczniejszym sposobem na odstraszanie potencjalnego przeciwnika - dodał.
Artur Soboń
Artur SobońFoto: PR24/AK

- Militarna obecność amerykańska wzmacnia bezpieczeństwo naszej części Europy, wzmacnia bezpieczeństwo Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości ratyfikowania polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnionej współpracy obronnej.

pap błaczak umowa polska-usa 1200.jpg
"Wzmocnienie bezpieczeństwa Polski". Szef MON o polsko-amerykańskiej umowie wojskowej

"W Polsce są warunki nawet dla 20 tys. amerykańskich żołnierzy"

Artur Soboń przyznał, że jest to dobry sygnał, który potwierdza drogę, jaką przeszliśmy z administracją Stanów Zjednoczonych w kwestii obecności wojsk oraz infrastruktury amerykańskiej w Polsce. Podkreślił, że są spełnione warunki logistyczne umożliwiające obecność nawet 20 tys. żołnierzy USA.

Posłuchaj
14:46 PR24_MPLS 2020_11_09-17-35-14.mp3 Artur Soboń o znaczeniu ratyfikacji przez Andrzeja Dudę nowej umowy o wzmocnionej współpracy obronnej Polski i USA ("Rozmowa PR24")

- Ratyfikacja umowy potwierdza też znaczenie Polski dla Stanów w tej części Europy. Wzmacnia to również bezpieczeństwo naszego kraju - zaznaczył wiceminister.

shutterstock wojsko usa armia usa 1200.jpg
"Wzmacnia proces przesuwania amerykańskiej armii na wschód". Ekspert o umowie obronnej Polska-USA

CZYTAJ TAKŻE: 

W opinii gościa "Rozmowy PR24", to właśnie obecność amerykańskich wojsk oraz infrastruktury jest dziś najskuteczniejszym sposobem na odstraszanie potencjalnego przeciwnika.

Więcej tematów w całej rozmowie. Zapraszamy do jej wysłuchania.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych
Data emisji: 
09.11.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Szczerski: zrozumienie wspólnych interesów jest najważniejsze, jestem spokojny o przyszłość relacji Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 16:24
- Prezydentura Andrzeja Dudy rozpoczęła się za tandemu Obama-Biden. To wtedy zapadły decyzje m.in. o ulokowaniu wojsk NATO w Polsce. Jak do tej pory nie było sygnałów korekty amerykańskiej polityki w kluczowych dla nas obszarach - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Interesy z Polską mają dla Amerykanów charakter strategiczny". Politycy o wyniku wyborów w USA

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 15:47
Zdaniem amerykańskich mediów, Joe Biden został nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jak może to wpłynąć na postawę amerykańskiej administracji wobec Polski? - Spodziewam się kontynuacji dotychczasowej polityki, choć akcenty mogą być różnie rozkładane - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. - To gigantyczny problem dla obozu władzy - uważa Marcin Kierwiński z PO. 
rozwiń zwiń