X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Opozycja kwestionuje każdą naszą decyzję". Ryszard Terlecki o funkcjonowaniu Sejmu w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 17:12
- W środę opozycja kwestionowała przełożenie obrad Sejmu, zarzucając nam, że celowo je odłożyliśmy. Później natomiast krzyczała, że narażamy zdrowie posłów i pracowników Sejmu, a obrady powinny być przełożone. Na tym polega jej specyfika - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu (PiS).
Ryszard Terlecki
Ryszard Terlecki Foto: PR24 / RB

Rozmowa dotyczyła funkcjonowania Parlamentu w dobie pandemii. - W środę opozycja kwestionowała przełożenie obrad Sejmu, zarzucając nam, że celowo je odłożyliśmy. Później natomiast krzyczała, że narażamy zdrowie posłów i pracowników Sejmu, a obrady powinny być przełożone. Opozycja kwestionuje właściwie każdą naszą decyzję i to jest jej specyfika - zwrócił uwagę Ryszard Terlecki.

Sejm PAP-1200.jpg
Nowelizacja ustawy covidowej. Sejm zdecydował ws. dodatków dla pracowników służby zdrowia

- Zawsze, gdy Senat przetrzymywał bez powodu nasze projekty i ustawy z Sejmu, trudno było to wytłumaczyć. Teraz nie tylko wielu posłów jest chorych i jest w kwarantannie. Narażanie ich na zbiegowisko byłoby zatem bardzo ryzykowne. Nasze decyzje wydają się być tutaj usprawiedliwione. W środę odbywało się też posiedzenie prezydium Sejmu, na którym przedstawiciele dwóch klubów opozycyjnych zgodzili się z opinią, że trzeba odłożyć posiedzenie Sejmu, po czym zmienili zdanie i zaczęli to kwestionować - dodał wicemarszałek Sejmu. 

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do wyborów prezydenckich w USA. - To pewna tradycja, że podczas wyborów i zaraz po ich zakończeniu są wyjaśniane wątpliwości dot. przeliczania głosów. Ta tradycja ma jednak mocne umocowania prawne i często to sądy rozstrzygają o wyniku wyborów. Wybory korespondencyjne stanowią tam nowość, stąd kandydaci przyglądają się wnikliwie tej procedurze - ocenił. 

Posłuchaj
13:25 PR24_MPLS 2020_11_05-16-35-26.mp3 Ryszard Terlecki w rozmowie na temat pracy Sejmu podczas pandemii (Rozmowa PR 24)

W audycji również temat powiązania środków unijnych z kwestią praworządności.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Ryszard Terlecki (PiS)
Data emisji: 
5.11.2020
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

Anna Sarzyńska: w sytuacji zagrożenia klasa polityczna potrafi znaleźć wspólny język

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 22:04
- Okazuje się, że w sytuacji takiego silnego zagrożenia polska klasa polityczna potrafi znaleźć wspólny język. I to rokuje dobrze - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie szpitala na Stadionie Narodowym. Premier: dzisiaj trafi tu pierwszy pacjent

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 14:30
- Dzisiaj do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym trafi pierwszy pacjent. Cały czas myślimy o tworzeniu nowych jednostek, nie żałujemy siły i środków, cały budżet państwa ukierunkowany jest na pomoc obywatelom - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń