X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Senator PiS: Strajk Kobiet widzę jako następcę KOD-u, aborcja to tylko pretekst do wyprowadzenia ludzi na ulice

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 18:29
- Postulaty organizatorów protestów, poza tematyką aborcji, mówią wprost, że chodzi o obalenie rządu, zmianę sędziów Trybunału Konstytucyjnego, oraz by Kościół zniknął z przestrzeni publicznej. Ludzie uczestniczący w manifestacjach widzą, że zostali wmanewrowani, gdyż pojawiają się żądania czysto polityczne - powiedziała Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Maria Koc o trwających protestach i postulatach ich organizatorów ("Rozmowa PR24")
Maria Koc
Maria KocFoto: PR24/MS

Wokół protestów, które po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji odbywają się w wielu miastach Polski, narosło wiele mitów i fake newsów. Podstawowy mówi o tym, że głównym celem organizatorów jest przywrócenie dotychczasowego kompromisu aborcyjnego.  

Anna Kwiecień 1200.jpg
"Życie to świętość, w którą człowiek nie powinien ingerować". Poseł PiS o postulatach aborcji na żądanie

- Było wiele nieprawd w przestrzeni publicznej. Organizatorzy protestów straszyli kobiety, że nie będzie można dokonać przerwania ciąży np. w sytuacji, gdy będzie zagrażała zdrowiu i życiu kobiety. Łatwo jest nastraszyć kobiety, łatwo podburzyć opinię publiczną, bo jest to kwestia drażliwa, która wywołuje wiele emocji. Jednak ludzie widzą, że zostali wmanewrowani, gdyż pojawiają się żądania czysto polityczne - wskazała Maria Koc.

"To następca KOD-u"

W opinii senator, aborcja jest tylko pretekstem do tego, by wyprowadzić ludzi na ulice. - Sformułowane postulaty organizatorów mówią wprost, że chodzi o obalenie rządu, zmianę sędziów TK , oraz by Kościół zniknął z przestrzeni publicznej - zaznaczyła Maria Koc.

Posłuchaj
13:33 PR24_MPLS 2020_11_02-17-35-18.mp3 Maria Koc o trwających protestach i postulatach ich organizatorów ("Rozmowa PR24")

mid-20a30144 (2).jpg
"Referendum drogą do rozładowania sytuacji". Prof. Kik o sporze wokół aborcji

- Strajk Kobiet, jako organizację, której przewodzi Marta Lempart, widzę w roli następcy KOD-u - dodała.

Koc: mają nadzieję, iż w drodze awantur ulicznych zdobędą władzę

Protesty, które odbywają się na ulicach polskich miast, Maria Koc uważa, za kolejną odsłonę demonstracji przetaczających się co jakiś czas przez nasz kraj. Jak zauważyła, niektóre partie polityczne podłączyły się do protestów i liczą, że na ich skutek rząd ustąpi.

- Nie udało się im wygrać wyborów w sposób demokratyczny, więc mają nadzieję, iż w drodze awantur ulicznych zdobędą władzę. Organizatorzy protestów oraz osoby, które je wspierają i zachęcając do uczestnictwa, biorą na siebie ogromną odpowiedzialność za zdrowie ludzi biorących udział w pochodach - stwierdziła mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną w Polsce.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości
Data emisji: 
02.12.2020
Godzina emisji: 17.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Popis nienawiści, arogancji i agresji". Senator PiS o sparaliżowaniu prac Sejmu przez posłów opozycji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 18:40
- Mamy do czynienia z barbaryzacją życia politycznego, z pewnego rodzaju zdziczeniem. Lewica i Platforma Obywatelska od lat nie mają właściwie nic Polakom do powiedzenia, wiedzą, że w żaden inny sposób nie zdobędą władzy, więc po prostu chcą jakichś rozwiązań siłowych - powiedziała Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podgrzewają atmosferę dla swoich partyjnych interesów". Ozdoba o postawie posłów opozycji

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 17:23
- Posłowie opozycji zapomnieli, czym jest pełnienie funkcji publicznych i odpowiedzialność. Są to ludzie nieodpowiedzialni. Mamy dwa światy, z jednej strony rząd, który walczy z pandemią, a z drugiej polityków opozycji chcących, by ludzie wychodzili na ulice - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.
rozwiń zwiń