X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ustawa o ochronie zwierząt przyjęta przez Senat. Mosiński: rekompensaty będą adekwatne do utraconych przychodów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 17:23
- Zawarto kompromis i to cieszy. Tego wymaga od nas też pojęcie humanitaryzmu. Na tej bazie powinniśmy dbać o nasze otoczenie. Jestem przekonany, że ustawę należy wprowadzić w życie - powiedział Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Jan Mosiński o decyzji Senatu ws. ustawy dotyczącej ochrony zwierząt i planowanym głosowaniu nad tym dokumentem w Sejmie ("Rozmowa PR24")
Jan Mosiński
Jan MosińskiFoto: PR24

Senat przyjął z poprawkami nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. "Piątka dla zwierząt" autorstwa grupy posłów PiS trafi z powrotem do Sejmu. Posłowie będą mogli przyjąć uchwalone dziś poprawki albo odrzucić je bezwzględną większością głosów.

Tomasz Grodzki Senat pap 1200.jpg
"Piątka dla zwierząt" poróżniła senatorów KO i PSL. Libicki: zakończyła się pewna forma współpracy

- Myślę, że podczas głosowania w Sejmie znajdzie się jeszcze większe poparcie, gdyż wymaga tego od nas chwila czasu, a także humanitaryzm. Jak zachowają się nasi koalicjanci? Czas pokaże. Jestem jednak pewny, że ustawa przejdzie i nie sądzę, by był kolejny kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy - zaznaczył Jan Mosiński.

Posłuchaj
12:18 PR24_MPLS 2020_10_14-16-35-09.mp3 Jan Mosiński o decyzji Senatu ws. ustawy dotyczącej ochrony zwierząt i planowanym głosowaniu nad tym dokumentem w Sejmie ("Rozmowa PR24")

Konsekwencje wobec głosujących przeciw? 

Za przyjęciem ustawy z przyjętymi poprawkami opowiedziało się 76 senatorów: 39 z PiS, 34 z KO, 1 senator niezrzeszony i 2 z koła senatorów niezależnych. Przeciwko było 11 senatorów, z czego 7 z PiS, 1 z KO, 3 z PSL. Od głosu wstrzymało się 10 senatorów: 7 z KO, 2 z Lewicy i 1 z koła senatorów niezależnych.

Karczewski 1200.jpg
"Dyscyplina partyjna w tej sprawie nadal obowiązuje". Karczewski o "Piątce dla zwierząt"

Czy wobec posłów PiS, którzy zagłosowali przeciwko, zostaną wyciągnięte konsekwencje? - Leży to teraz w gestii rzecznika dyscypliny oraz prezesa partii. Nie jest tajemnicą, że wobec niesubordynacji politycznej mogą być one zastosowane - dodał rozmówca Adriana Klarenbacha.  

"Powinniśmy dbać o nasze otoczenie"

Jan Mosiński jest zadowolony z tego, że osiągnięto kompromis. - Tego wymaga od nas też pojęcie humanitaryzmu. Na tej bazie powinniśmy dbać o nasze otoczenie - wskazał i zapewnił, że zapowiedziane rekompensaty dla hodowców zwierząt futerkowych i bydła na ubój rytualny "będą adekwatne do utraconych przychodów".

Odnosząc się do przepisów dotyczących zakazu hodowli zwierząt na futra, Mosiński przypomniał, że według badań 70 proc. Polaków chce wprowadzenia takiej zasady. 

- Sprawa jest tu jednoznaczna. Kilkukrotnie spotykałem się z protestami mieszkańców wsi, którzy są przeciwko istnieniu ferm drobiu, bydła czy zwierząt futerkowych. Wpływa to bowiem destrukcyjnie na środowisko w ich otoczeniu - zaznaczył.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Jan Mosiński, Prawo i Sprawiedliwość
Data emisji: 
14.10.2020
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fogiel o propozycjach zmian w ustawie o ochronie zwierząt: nie jesteśmy doktrynerami, wykazujemy się elastycznością

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 19:53
- Dla nas istotne jest to, by podnieść poziom ochrony zwierząt, ale nie chcemy też doprowadzać do sytuacji, w której takie prawo nie ma zrozumienia społecznego. Przyjmujemy argumenty przeciwników - powiedział Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości. - Jesteśmy w stanie negocjować kwestie terminu wejścia w życie ustawy - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Propozycje zmian w "Piątce dla zwierząt". Politolog: dobry ruch, zapotrzebowanie na kompromis jest ewidentne

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 21:46
- Opór środowisk rolniczych jest łatwo zauważalny, a poza tym w sferach rządowych zorientowano się, że są siły, które mogą zbić na tym kapitał polityczny - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń