X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Standerski: Kwaśniewski będzie w komitecie honorowym Biedronia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 17:10
- Sprawa willi Kwaśniewskich niczego nie zmienia. Najlepiej oceniany były prezydent RP będzie wspierał Roberta Biedronia w kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, dyrektor programowy Wiosny.
Audio
  • Dariusz Standerski o wyborach prezydenckich (Rozmowa PR24)
Dariusz Standerski
Dariusz StanderskiFoto: PR24/TB

Blisko 400 stron, w tym raport dotyczący śledztwa mający 78 stron oraz kilka plików z nagraniami mp3. Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało materiały ze śledztwa dot. willi w Kazimierzu Dolnym, która miała faktycznie należeć do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, choć formalnie właścicielem był kto inny.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 w tej sprawie zmieniło się tylko to, że Lewica złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie ujawniania dokumentów. - Natomiast najlepiej oceniany prezydent RP będzie wspierał Roberta Biedronia w kampanii wyborczej - zapewnił Dariusz Standerski.    

Obronność i bezpieczeństwo

W sobotę w Świdnicy (woj. dolnośląskie) odbędzie się konwencja wyborcza kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia, która będzie poświęcona kwestiom polityki międzynarodowej i bezpieczeństwa. Biedroń zapowie na niej strategię "Bezpieczna Polska 2020". - Będziemy gościć komandor Bożenę Szubińską, która ma doświadczenie ze służby w Marynarce Wojennej i z pracy w MON. Jest też naszą doradczynią w kwestiach obronności - tłumaczył dyrektor programowy Wiosny. 


Biedroń sygnały screen PR-1200.jpg
Robert Biedroń: trzeba usprawnić sądownictwo, by obywatel miał poczucie sprawiedliwości

Dariusz Standerski tłumaczył, że Polska ponad 2 proc. PKB na obronność, więcej niż to wynika z naszych zobowiązań sojuszniczych w NATO. - Musimy te pieniądze wydawać mądrze, znaleźć równowagę. Kupujemy F-35 za 20 mld złotych i wydajemy niecałe 2 mld złotych na remont czołgów T-72, które mają 40 lat. Wydajemy zawrotną kwotę na samoloty szturmowe, które niekoniecznie są najważniejszą potrzebą, a zaniedbujemy wojska lądowe. Na Wojska Obrony Terytorialnej wydajemy więcej niż łącznie na Agencję Wywiadu i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, niż na trzon cyberbezpieczeństwa  - zauważył gość Polskiego Radia 24.   

Reforma sądownictwa

Robert Standerski przyznał, że w kampanii wyborczej będzie odpowiadał za inicjatywy ustawodawcze Roberta Biedronia. - Robert Biedroń złożył już pierwszą propozycję odwrócenia ustawy dyscyplinującej sędziów jako wstęp do rozmów ze wszystkimi siłami politycznymi o wymiarze sprawiedliwości w Polsce - przypomniał dyrektor programowy Wiosny. Jego zdaniem przed wprowadzeniem Izby Dyscyplinarnej SN istniał w Polsce system dyscyplinarny. - Nie ma różnicy między nami w sprawie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Nie funkcjonował dobrze przed 2015 rokiem, był niewydolny. Natomiast PiS wprowadziło takie zmiany, że kolejki w oczekiwaniu na rozprawy są dłuższe - stwierdził Standerski.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Dariusz Standerski

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 16.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gawkowski: chcemy, żeby Robert Biedroń był w II turze wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 08:45
- Wierzę, że krok po kroku systematycznie możemy w tej kampanii wyborczej odrabiać straty i spróbować wejść do II tury - powiedział szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski w Programie 1 Polskiego Radia o szansach Roberta Biedronia. 
rozwiń zwiń