X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Koronawirus w Polsce. Ekspert: jeśli chodzi o dostawy żywności, możemy się czuć bezpiecznie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 16:05
- Jeśli chodzi o dostawy żywności, to myślę, że zapewnienia rządu i pana prezydenta są w pełni uzasadnione. Tu możemy się czuć bezpieczni, a sianie paniki przez kogokolwiek jest całkowicie nieuzasadnione - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski z Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.
Audio
  • Prof. Konrad Raczkowski o gospodarczych skutkach pandemii koronawirusa ("Temat dnia / Gość PR24")
Kontrola sanitarna na granicy w związku z koronawirusem. Zdjęcie ilustracyjne
Kontrola sanitarna na granicy w związku z koronawirusem. Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

W Polsce zdiagnozowano już 64 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pandemia odbija się nie tylko na społeczeństwach, ale także na sytuacji gospodarczej państw. O wpływie wirusa na rynki i sytuacji gospodarczej Polski mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski.

duda-1200-pap.jpg
Prezydent: wprowadzenie stanu wyjątkowego nie jest w tym momencie rozważane

Reakcja międzynarodowa

Profesor Konrad Raczkowski zwrócił uwagę na to, że trwający obecnie kryzys związany z pandemią koronawirusa jest czymś zupełnie nowym i nieznanym, zwłaszcza osobom młodszym, niepamiętającym przemian roku 1989 i początku lat 90.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] 37 miliardów euro na walkę z koronawirusem. KE zapowiada działania

Zwrócił też uwagę na problem funkcjonowania instytucji międzynarodowych. Jak podkreślił, brak nam "globalnego przywództwa". - Chiny wysyłają pomoc dla Włoch - to jest symboliczna pomoc. Mamy Chiny, w których de facto rozpoczęła się cała historia, ale robią coś w tym kierunku. Unia Europejska dopiero zaczyna podejmować pewne kroki - mówił gość PR24.

Jak podkreślił, na kryzysową sytuację związaną z koronawirusem powinna być odpowiedź międzynarodowa. - Do chwili obecnej adekwatnej odpowiedzi nie ma. Pojawia się pytanie, po co nam te instytucje - stwierdził prof. Raczkowski.

Sytuacja w Polsce

Ekspert mówił także o sytuacji gospodarczej Polski. Zaznaczył, że spadki na giełdzie są znaczne, ale ich należało się spodziewać i tak. - Gdyby nie koronawirus, to i tak mielibyśmy globalne spowolnienie. Koronawirus przyczynił się do pewnych kłopotów gospodarki światowej - ocenił.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Koronawirus w Polsce. Minister cyfryzacji: załatwiajmy swoje sprawy przez internet

Zapewnił jednak, że nie należy się obawiać ogólnopolskiego kryzysu na przykład w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego. - Jeśli chodzi o dostawy żywności, to myślę, że zapewnienia rządu i pana prezydenta są w pełni uzasadnione. Tu możemy się czuć bezpieczni, a sianie paniki przez kogokolwiek jest całkowicie nieuzasadnione - stwierdził prof. Konrad Raczkowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Gorący temat"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Konrad Raczkowski (Narodowa Rada Rozwoju przy Prezydencie RP)
Data emisji: 13.03.2020
Godzina emisji: 15.08

PR24/jmo

Czytaj także

"Jesteśmy przygotowani". Prezes Orlenu o dostawach paliwa w związku z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 17:17
W związku z sytuacją spowodowaną wzrostem zakażeń koronawirusem prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapewnił, że w Polsce na stacjach nie zabraknie paliwa. Gość Polskiego Radia 24 mówił, że Orlen ma opracowanych wiele scenariuszy na wypadek zwiększenia zachorowalności i jest przygotowany na każdą ewentualność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Socjolog: brak paniki dot. koronawirusa świadczy o odpowiedzialności Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 16:25
- Nie ma masowych sytuacji czy emocjonalnych reakcji. Polacy są generalne optymistycznie nastawieni, oczekują tylko odpowiedniego ostrzegania i informowania nt. koronawirusa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski (socjolog UW).
rozwiń zwiń