X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Politolog o proteście "Kasta Basta": większość Polaków chce reformy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 16:33
- To na pewno ważna rzecz, żeby mobilizować społeczeństwo, żeby przekonywać do swoich racji. Fakty są takie: zdecydowana większość Polaków chce reformy sądownictwa - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Audio
  • Politolog o wyrokach sądów, które wzbudziły społeczne kontrowersje (Gorący Temat/PR24)
  • Dr Kawęcki: część sędziów jest zainteresowana obroną własnych, partykularnych interesów (Gorący Temat/PR24)
Uczestnicy demonstracji poparcia rządowej reformy wymiaru sądownictwa przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie
Uczestnicy demonstracji poparcia rządowej reformy wymiaru sądownictwa przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
PAP Warszawa marsz poparcia sądownictwo 1200.jpg
Protest pod TK. Borowski: wymiar sprawiedliwości nie podlega UE, to nasze suwerenne prawo

Manifestacja poparcia dla reformy sądownictwa, która odbyła się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, została zorganizowana przez Komitet "Suwerenni" oraz działaczy klubów "Gazety Polskiej". - Nie prosimy, a żądamy kontynuowania reformy wymiaru sprawiedliwości - mówił działacz opozycyjny PRL Adam Borowski podczas demonstracji.

Dr Krzysztof Kawęcki, który był gościem Polskiego Radia 24 podkreślił, że "spór o sądownictwo może w przyszłości dotykać kondycji państwa polskiego". - Ta dyskusja może spowodować pewien kryzys państwowości. Niepokojące jest to ogromne wsparcie dla opozycji ze strony instytucji unijnych. Jeżeli słyszymy o zapowiedziach, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej chce nałożenia na Polskę milionowych kar... Sprawa jest poważna - podkreślił politolog.

Strategia opozycji i UE

kaczyński 1200.jpg
Szef PiS: nie zejdziemy ze swej drogi, dalej będziemy reformować wymiar sprawiedliwości

- To wszystko godzi w kompetencje Polski. To jest strategia, którą realizuje opozycja wraz z instytucjami Unii Europejskiej. Oni chcą przenieść ciężar polityczny sądownictwa na wybory. To będzie dalej trwało podczas wyborów prezydenckich. To narzucenie warunków gry przez Platformę Obywatelską - stwierdził gość Polskiego Radia 24.

Politolog zaznaczył, że "część sędziów jest zainteresowana obroną własnych, partykularnych interesów". - Główną osią sporu jest Izba Dyscyplinarna. (...) Mam wątpliwości czy strategia informowania PiS jest skuteczna. Mam wrażenie, że mamy do czynienia z uogólnieniem ws. tej kasty - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Gorący Temat"
Prowadzący: Piotr Wąż
Gość: dr Krzysztof Kawęcki (politolog)
Data emisji: 08.02.20
Godzina emisji: 15.19

PR24/PAP/pb

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: bez reformy sądów nigdy nie wyjdziemy z postkomunizmu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 06:45
Pod hasłami "Brońmy suwerenności Polski" i "kasta basta" w południe przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie rozpocznie się manifestacja w obronie reformy sądownictwa. Organizatorami są Komitet "Suwerenni" i działacze klubów "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Borowski: wymiar sprawiedliwości to skamielina, nieruszona ręką reformy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 09:01
- Chcemy podziękować panu prezydentowi za to, że podpisał tę ustawę, ale to jest początek drogi, początek reformy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Borowski, przewodniczący warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". - Reformy sądów nie przeprowadzono od 30 lat - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziobro: wpływowa grupa sędziów bierze za zakładników miliony Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 15:25
- Będziemy konsekwentnie do samego końca bronić rozwiązań, które służą oczyszczeniu polskiego sądownictwa. Będziemy bronić zasad, że każdy jest równy wobec prawa - powiedział na konwencji Solidarnej Polski minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń