X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wójcik: apel Gersdorf wygląda na brutalne wejście w sferę niezawisłości sędziego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 08:23
- Warto by zapytać, jaka jest podstawa prawna stanowiska pierwszej prezes Sądu Najwyższego. To wygląda na brutalne wejście w sferę orzeczniczą, w sferę niezawisłości sędziego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Audio
  • Michał Wójcik: stanowisko pierwszej prezes SN to próba nakręcenia emocji (Gorący Temat/PR24)

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach.

PAP Małgorzata Gersdorf 1200.jpg
Gersdorf do sędziów Izby Dyscyplinarnej: powstrzymajcie się od orzekania

- W związku z wyrokiem SN z 5 grudnia br., w którym stwierdzono, że KRS w obecnym składzie nie jest organem bezstronnym i niezawisłym od władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz uznano, że Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa UE, należy jednoznacznie stwierdzić, że kontynuowanie działalności przez Izbę Dyscyplinarną stanowi poważne zagrożenie dla stabilności porządku prawnego w Polsce - podkreśliła Gersdorf.

Brutalne wejście w sferę orzeczniczą

Michał Wójcik, który był gościem Polskiego Radia 24, odniósł się do stanowiska pierwszej prezes SN. - Nie wiadomo jaki charakter ma to oświadczenie prof. Małgorzaty Gersdorf. Warto by zapytać, jaka jest podstawa prawna takiego stanowiska. To wygląda na brutalne wejście w sferę orzeczniczą, w sferę niezawisłości sędziego - podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

- Kiedy Komisja Europejska złożyła skargę dotyczącą postępowań dyscyplinarnych do Trybunału Konstytucyjnego, to wystąpiono o to, żeby sprawę rozpatrzyć w trybie przyspieszonym. Prezes Trybunału orzekł, że wystarczy tryb zwykły. To oraz stanowisko pierwszej prezes SN to próba nakręcenia emocji - zwrócił uwagę minister Wójcik.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Gorący Temat"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości) 
Data emisji: 12.12.19
Godzina emisji: 07.36

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Tomasz Przesławski: Izba Dyscyplinarna SN będzie nadal orzekać

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 20:30
- Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w dalszym ciągu wykonywać będzie powierzone jej przez konstytucyjne organy RP czynności orzecznicze mając na uwadze dobro wymiaru sprawiedliwości oraz poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo prawne - oświadczył we wtorek prezes tej Izby Tomasz Przesławski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Ast: sędziowie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego są niezawiśli

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 18:10
– Postępowanie dyscyplinarne nie działało, sędziowie zamiast być karani, byli bronieni. Jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować reformę sądownictwa – powiedział w radiowej Trójce Marek Ast, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości. W audycji wziął udział również Arkadiusz Myrcha, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka prawniczka do polskiego rządu: przywróćcie rządy prawa

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 19:10
Prezydent Niemieckiego Samorządu Adwokackiego Edith Kindermann domaga się od polskiego rządu, by przywrócił w Polsce rządy prawa - poinformowało wpolityce.pl. Portal powołuje się na pismo prawniczki w tej sprawie.
rozwiń zwiń