X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

D. Standerski: Lewica będzie składać kilkadziesiąt projektów ustaw rocznie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 16:14
- Mamy plan, żeby przed każdym posiedzeniem Sejmu zgłaszać pakiet ustaw. W pierwszym tygodniu kadencji złożyliśmy jedną ustawę, w tym tygodniu złożymy kolejny druk legislacyjny. Oceniam, że rocznie będzie do kilkudziesięciu ustaw - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski z Lewicy.
Audio
  • 28.11.19: D. Standerski: Lewica będzie składać kilkadziesiąt projektów ustaw rocznie (PR24)
Dariusz Standerski
Dariusz StanderskiFoto: PR24/TB

Coraz bardziej zbliża się moment połączenia Wiosny i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Chociaż jeszcze do tego nie doszło, dyrektor programowy Wiosny opowiadał w Polskim Radiu 24 o wspólnych planach i projektach całej Lewicy, chociaż zaznaczył, że sama Wiosna planuje jeszcze w najbliższym czasie przeprowadzić serię spotkań w regionach oraz konwencję ogólnopolską, na której partia ma debatować o planach na najbliższe lata.

Zdrojewski foto 1200.jpg
Szef Polskiej Lewicy: Razem, Wiosna i SLD dryfują w stronę radykalnej lewicy

Działalność Lewicy w parlamencie

Jak podkreślił polityk, lewicowa koalicja planuje zgłaszać liczne ustawy i projekty zgodne z programem prezentowanym w czasie kampanii wyborczej. Ta - jak twierdzi - była wszakże bardzo merytoryczna.

- Podczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego była duża polaryzacja i głęboki podział na polskiej scenie politycznej. Teraz takiej polaryzacji nie widzimy. Dzięki temu w kampanii wyborczej na jesieni mówiliśmy bardziej merytorycznie - podkreślał.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Prof. A. Dudek: korzystne jest każde rozwiązanie, które uprości zmagania z ZUS-em

- Mamy plan, żeby przed każdym posiedzeniem Sejmu zgłaszać pakiet ustaw. W pierwszym tygodniu kadencji złożyliśmy jedną ustawę, w tym tygodniu złożymy kolejny druk legislacyjny. Oceniam, że rocznie będzie do kilkudziesięciu ustaw - mówił Dariusz Standerski.

Sprawa 30-krotności

Wśród ustaw złożonych już do laski marszałkowskiej znajduje się projekt zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS. Podobny projekt składało wcześniej PiS, jednak ostatecznie się z niego wycofano. Dariusz Standerski stwierdził, że pomysł Lewicy jest lepszy od tego proponowanego przez PiS i jak stwierdził "mówią PiS »sprawdzam«".

- Ten projekt jednocześnie gwarantuje emeryturę minimalną 1600 zł oraz podwyższa emerytury dla ok. 2 mln przyszłych emerytów - mówił polityk Wiosny zaznaczając, że pieniądze na te podwyżki wezmą się właśnie z samej likwidacji limitu składek. - Przy zniesieniu limitu 30-krotności ZUS wpływy do budżetu wzrosną o 5,2-7,1 mld zł - wyjaśnił.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Lewica podjęła decyzję ws. 30-krotności. Rzecznik klubu: nie zdradzimy naszego stanowiska

Dariusz Standerski tłumaczył, że projekt Lewicy - w przeciwieństwie do pomysłu PiS-u - jest systemowy i rozwiązuje wiele problemów, także tych, które wystąpią w przyszłości. - Projekt Lewicy wprowadza limit najwyższej emerytury w wysokości 15,6 tys. zł - podkreślił.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/jmo

______________________

Data emisji: 28.11.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bożena Żelazowska: Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na Janusza Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 16:30
- Przypomnę, że Janusz Wojciechowski był kiedyś członkiem PSL i pełnił wysoką funkcję - powiedziała Bożena Żelazowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego, która przyznała na antenie Polskiego Radia 24, że ten postanowił odejść, bo uznał, że PiS lepiej reprezentuje interesy rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Milczanowska: przygotowaliśmy Polskę na bezbolesne przejście przez spowolnienie gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 10:00
- Rozwój gospodarczy jest priorytetem, na który stawiamy. Posiadamy największe tempo rozwoju jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej. Będziemy chcieli to utrzymać - powiedziała Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości. - Mamy dobrą koniunkturę gospodarczą. Należy ją wykorzystać na mądre programy - wskazała Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń