X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Królewska wystawa kwiatów". Monika Drąg: to dni przymierza natury i kultury

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 09:25
- W dziewięciu strefach tematycznych będzie można dowiedzieć się, jak na co dzień to nasze przymierze natury i kultury się rozgrywa, jak ta synergia się przedstawia, jak się objawia, jak to piękno kwiatów faktycznie przemija, jak powinniśmy pamiętać, że "carpe diem" - chwytaj dzień, żeby żyć chwilą - powiedziała w Polskim Radiu 24 Monika Drąg (architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zielonych, pełnomocnik dyrektora ds. Architektury Krajobrazu i Ogrodów).
Królewska Wystawa Kwiatów
Królewska Wystawa KwiatówFoto: Materiał promocyjny

"Królowa Warszawy" to największa atrakcja tegorocznej Królewskiej Wystawy Kwiatów, której hasłem przewodnim jest "Muzeum w zgodzie z naturą". Unikatowa odmiana róży stanie się wizytówką Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie, a jej chrzest odbędzie się w sobotę, trzeciego dnia wystawy. Dlatego tematami przewodnimi ekspozycji będą róża i bioróżnorodność. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. Wystawę będzie można zobaczyć w dniach od 10 do 13 czerwca.

PaulSat Shutterstock syrenka warszawa 1200.jpg
Wystawa "Zwierzęta w Warszawie". Kuratorka w PR24: chcieliśmy przesunąć akcenty

- To tylko cztery dni, a wiąże się to przede wszystkim z tym, iż piękno kwiatów szybko przemija i takie też przesłanie towarzyszy królewskiej wystawie kwiatów. Będziemy zwracać na to uwagę - zaznaczyła architekt krajobrazu. 

- Są to cztery osobne dni przeżywania przymierza natury i kultury, bo hasło "Muzeum w zgodzie z naturą" niesie takie przesłanie. Jest duży problem do poruszenia, czyli właśnie wypracowanie tego kompromisu pomiędzy substancją zabytkową, wartościami przyrodniczymi, krajobrazowymi, które w przestrzeni otoczenia rezydencji łączą się i na co dzień przenikają. O tym właśnie będzie mówić wystawa - podkreśliła Monika Drąg. 

Kwiaty z przesłaniem

- Tak to wszystko będziemy chcieli pokazać - żeby nie tylko to zobaczyć, przeczytać, ale również poczuć, móc dotknąć, powąchać, czyli to, co kwiaty ze sobą niosą - samo piękno, ale z przesłaniem - dodała.         

Jednym z tematów pokazu są cztery pory roku.

Posłuchaj
21:42 PR24_mp3 2021_06_08-23-37-12.mp3 Monika Drąg o Królewskiej Wystawie Kwiatów ("Kwadratura kultury") 

- Zamknęliśmy je wszystkie w jednej przestrzeni wystawy, na 8 m długości i kilkunastu m2. Próbujemy wprowadzić widzów w przestrzeń tych czterech pór roku jednocześnie. Doznań będzie dużo i trzeba się na nie przygotować. W tej strefie połączyliśmy siły ogrodników, architektów krajobrazu i florystów jednocześnie. To się nigdy wcześniej nie zdarzało - podkreśliła gość audycji. 

Ekspozycja prezentowana będzie we wnętrzach Arkad Kubickiego oraz w przestrzeni Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadziła: Monika Małkowska

Gość: Monika Drąg (architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zielonych, pełnomocnik dyrektora ds. Architektury Krajobrazu i Ogrodów) 

Data emisji: 08.06.2021

Godz. emisji: 23.37

kmp

Czytaj także

Elżbieta Kochanek-van Dijk o galerii Milano: postanowiłam zmienić wszystko w moim życiu i w tym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 10:21
- Pomyślałam, że dobrze byłoby połączyć sztukę współczesną z biżuterią - mówiła w Polskim Radiu 24 o początkach galerii Milano jej założycielka Elżbieta Kochanek-van Dijk. Historyk sztuki, malarka i kuratorka była gościem "Kwadratury kultury".
rozwiń zwiń