X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pandemia obnażyła kryzys cywilizacji europejskiej? "Brak tragiczności świata zaczęto traktować jako rodzaj prawa"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 21:03
- Pojawienie się czegoś, nad czym nie panują ani politycy, ani naukowcy, ani instytucje, wywołało szok. Europejczycy sprawiają wrażenie patrzących na pandemię, jako na swego rodzaju skandal, a nie zwykłą i dramatyczną rzecz, z którą trzeba sobie poradzić - powiedział filozof i eseista Dariusz Karłowicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jair Ferreira Belafacce

Przysłuchując się debatom dotyczącym pandemii koronawirusa, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z czymś więcej.  Pojawiają się różne spekulacje i podteksty polityczne, a także myśl, iż pandemia wytrąciła wiele społeczeństw z pewnego błogostanu i złudzenia.

uchodźcy 1200 free.jpg
Tragiczna sytuacja uchodźców w związku z pandemią koronawirusa. Jest raport

- Pandemia uwikłana jest w mnóstwo różnych kontekstów. Jest oczywiście ten medyczny, jak i również bardzo ciekawy wątek międzynarodowy. To, z czym musimy się mierzyć, stawia również pod znakiem zapytania pewien etap w ewolucji zachodniego ducha, etap, który łączy się z przekonaniem, że udało nam się zapanować nad rzeczywistością - zwrócił uwagę Dariusz Karłowicz.

Posłuchaj
22:24 PR24_MPLS 2020_09_27-19-06-35.mp3 Dariusz Karłowicz o reakcji mieszkańców Europy na pandemię koronawirusa ("Życie z duszą, czy bez?")

Złudna wiara?

Filozof dodał, że pojawienie się czegoś, nad czym nie panują ani politycy, ani naukowcy, ani instytucje, wywołało szok.

wojna mid-epa08685992 1200.jpg
"Trzeba zawiesić wszystkie konflikty zbrojne". Apel sekretarza generalnego ONZ

- Jesteśmy zdumieni, że stało się coś, w co wierzyliśmy, że stać się już nigdy nie powinno. Być może każde pokolenie, które nie doświadczyło epidemii, wielkich kryzysów gospodarczych czy konfliktów zbrojnych ma takie wrażenie. Mamy chyba do czynienia z pewnym stanem duchowym, który zaczął uważać brak tragiczności świata za rodzaj prawa i przywileju, który został uzyskany i zadekretowany w jakiś polityczny czy kulturowy sposób - stwierdził rozmówca Filipa Memchesa.

W opinii gościa audycji "Życie z duszą, czy bez?", Europejczycy sprawiają wrażenie patrzących na pandemię, jako na swego rodzaju skandal, a nie zwykłą i dramatyczną rzecz, z którą trzeba sobie poradzić.

***

Audycja: "Życie z duszą czy bez"
Prowadzący: Filip Memches
Gość: Dariusz Karłowicz, filozof i eseista
Data emisji: 27.09.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Afelt: jeżeli nie ograniczymy aktywności, bardzo szybko będziemy podwajali obecne statystyki zachorowań

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 12:53
- Na koniec kwietnia, na jedną osobę zakażoną, przypadały niecałe 3 osoby, z którymi była w kontakcie. Bardzo mocno ograniczyliśmy wtedy kontakty międzyludzkie. Na koniec sierpnia było to już 8 osób w kontakcie epidemicznym na jedną osobę z potwierdzonym zakażeniem. Obecnie zbieramy tego żniwo - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dr Aneta Afelt, specjalistka w zakresie geografii zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Sutkowski: musimy zaufać fachowcom i przestać wierzyć w różne teorie spiskowe

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 20:18
- Niektórzy ludzie, często młodzi, uważają, że bezobjawowe przechorowanie koronawirusa lub przechorowanie go z lekkimi objawami nie pozostawia śladów w organizmie. Nie jest tak niestety we wszystkich przypadkach - powiedział dr Michał Sutkowski, lekarz, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń