X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomik poezji "Święte wiosny". Krzysztof Koehler: tytuł ma oznaczać, że są one wyjątkowe

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 13:03
- Miałem wrażenie, że następuje jakieś wydarzenie w moim życiu, tym takim właśnie poetyckim - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Koehler, autor tomika poezji "Święte wiosny".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/StockSnap
shutterstock_stare książki 1200.jpg
Pisarz zapomniany. Prof. Urbanowski w PR24 o twórczości Stanisława Rembeka

Tematem rozmowy był najnowszy tomik poezji Krzysztofa Koehlera "Święte wiosny". Autor opowiedział o kulisach jego powstawania. 

Posłuchaj
22:35 PR24_mp3 2021_08_16-23-36-20.mp3 Krzysztof Koehler: wiersze układały się w rodzaj opowieści (Polskie Radio 24)

- Był taki problem, który wynikał trochę z pisania tych wierszy, bo one w zasadzie wszystkie, a na pewno większość z nich, pojawiły się  wiosną roku 2019 i tak w zasadzie, co się rzadko zdarza już takim starszym poetom, układały się w rodzaj takiej opowieści, która się ciągnęła jeden tekst za drugim - powiedział. - Kolejny otwierał kolejny i to się działo wszystko wiosną 2019 roku - dodał.

- Miałem wrażenie, że następuje jakieś wydarzenie w moim życiu, tym takim właśnie poetyckim - wskazał Krzysztof Koehler. Jak powiedział, "nie wiedział do końca, co się dzieje". - Na następny rok przyszła pandemia, wiosną w zasadzie też i te wiersze zapisywane tam i troszkę dopisywane, ułożyły się w dwie wiosny takich zapisków - zaznaczył.

- Stąd tytuł "Święte wiosny", który ma oznaczać, że są one takie wyjątkowe - podkreślił. - Jak święto trochę - dodał. - Nie pogańskie, ale być może trochę pogańskie, w każdym razie takie święto, które mnie samego też zadziwiło - powiedział i dodał, że "szukając tytułu, pomyślał właśnie, że nawiąże trochę do Strawińskiego, zmieniając liczbę z pojedynczej na mnogą".

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Rozpruwacz kulturalny"

Prowadził: Jakub Moroz

Gość: Krzysztof Koehler

Data emisji: 16.08.2021

Godz. emisji: 23.35

jb

Czytaj także

Ks. Marek Dobrzeniecki o książce "Surowość Boga"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 14:05
- Tezy, jakie autor zawarł w książce "Surowość Boga", nie powinny dziwić z punktu widzenia koncepcji Platona, czyli medytacji nad śmiercią - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Marek Dobrzeniecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Polskie style narodowe 1890-1918". Dyrektor MNK: to dyskusja o historii nowoczesności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 12:00
- Zajmujemy się stylem narodowym dlatego, że to, moim zdaniem, jeden z fundamentów dyskusji o historii nowoczesności w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Szczerski (dyr. Muzeum Narodowego w Krakowie).
rozwiń zwiń