X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Opowieść o tych, którzy walczą o coś więcej". Krytyk o spektaklu "Matka Joanna od Aniołów"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 10:00
- Nie ma w nim wyraźnych odpowiedzi, są raczej zaproszenia do rozważań nad religią czy duchowością - tak o spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" w Teatrze Narodowym mówił w Polskim Radiu 24 krytyk teatralny, Przemysław Skrzydelski.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: HolgersFotografie /pixabay.com/CC0 Public Domain

W Teatrze Narodowym Wojciech Faruga przygotował sceniczną interpretację "Matki Joanny od Aniołów" Jarosława Iwaszkiewicza na podstawie scenariusza filmowego Jerzego Kawalerowicza i Tadeusza Konwickiego. Długo oczekiwana premiera przedstawienia odbyła się 5 września na scenie przy Wierzbowej. Prace nad spektaklem przerwała pandemia, pierwotnie premiera miała się odbyć 28 marca.


shutterstock_poezja120.jpg
"Pomieszanie porządków ma pokazać nasze życie". Adam Leszkiewicz o "Apokalipsie psa"

"Docieranie do prawdy"

Prowadzący audycję Jakub Moroz przypomniał, że spektakl opowiada o tym, iż do Ludynia, na krańce dawnej Rzeczpospolitej, przybywa młody egzorcysta ksiądz Suryn. Miejscowy klasztor opanował diabeł.

W tytułowej roli przeoryszy występuje Małgorzata Kożuchowska. - Jest taka scena w spektaklu, o wspomnieniach z dzieciństwa. To opowieść o ludziach, którzy poprzez pewne wydarzenia docierają do prawdy, chcąc zawalczyć o coś więcej - mówił gość PR24.

W spektaklu wykorzystano fragmenty tekstów między innymi Stanisława Wyspiańskiego czy Stanisława Barańczaka. Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.


Posłuchaj
23:32 PR24_MPLS 2020_09_28-23-35-46.mp3 P. Skrzydelski o spektaklu "Matka Joanna od Aniołów" ("Rozpruwacz kulturalny")

Audycja: "Rozpruwacz kulturalny" 

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: Przemysław Skrzydelski (krytyk teatralny)

Data emisji: 28.09.2020

Godzina: 23.36

Czytaj także

Lech Majewski: "Dolina Bogów" to zderzenie kultury Indian z obecną cywilizacją

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 10:08
 - Staram się wchodzić na nowe terytoria, tam gdzie gubią się recenzenci - mówił w Polskim Radiu 24 reżyser filmu "Dolina Bogów" Lech Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Lodowski o kulturze: da się na niej znakomicie zarabiać

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 09:30
- Świat kultury nie musi być obciążeniem budżetowym. Można na nim znakomicie zarabiać i wykorzystywać w promocji - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, dyrektor ds. marketingu i promocji Teatru im. J. Osterwy. Gościem audycji był też Redbad Klynstra-Komarnicki, p.o. dyrektora tego Teatru.
rozwiń zwiń