X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pomieszanie porządków ma pokazać nasze życie". Adam Leszkiewicz o "Apokalipsie psa"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:00
- Poezja polega na eksperymencie i poszukiwaniu. Jest ona w stanie te poszukiwania przeprowadzić na innych polach niż proza - mówił poeta Adam Leszkiewicz.
zdj. il.
zdj. il. Foto: shutterstock.com/frankie's

"Apokalipsa psa" to gra, w ramach której krzyżują się formy, źródła i rymy odległe od siebie tylko pozornie. - Pomieszanie różnych porządków ma oddać to, jak wygląda rzeczywistość, nasze życie. Humor w nieodpowiednich miejscach czy ironia, są pokazane jako strategie obronne - mówił gość PR24.

_EN Richard Demarco 1200.jpg
"Artysta jako odkrywca", czyli wpływ Richarda Demarco na polską kulturę

"Prowadzić do pytań"

Na domówce z okazji końca świata, spotykają się król Lear i Szekspir, księżniczka Leia i bohaterowie Disneya. Skonfundowani, zaczynają dziwnie rymować, ale po chwili wiedzą już, że to autor opowiada ich na nowo po to, by - udostępniając - zachować i wspólnie bawić, patrząc na płonące desery i katedry.

- Strategia twórcza przyjęta przeze mnie, miała prowadzić do pytań i refleksji, wytrącić z utartych kolein. Jeśli to się udało, to mój zamiar został zrealizowany - mówił poeta.


Posłuchaj
22:46 PR24_MPLS 2020_09_14-23-36-22.mp3 A. Leszkiewicz o "Apokalipsie psa" ("Rozpruwacz kulturalny")

 

Adam Leszkiewicz urodził się w 1988 w Opolu. Jest też autorem tomu "Fantomowa głowa" (Kraków 2016), za który otrzymał III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy.


Audycja: "Rozpruwacz kulturalny"

Prowadzący: Jakub Moroz

Gość: Adam Leszkiewicz (poeta)

Data emisji: 14.09.2020

Godzina: 23.33