X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Sen wioski Ding" Yana Lianke

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 11:11
Książka o śmierci, odpowiedzialności, winie bez kary, bezduszności nowych Chin, które pogardę dla człowieka łączą z kultem pieniądza. Proza urzekająca pięknem, na poły oniryczna, jednak na tyle mocna i wierna rzeczywistości, by trafić na listę książek w ChRL zakazanych. Gościem Polskiego Radia 24 była red. Elżbieta Brzozowska z Państwowego Instytutu Wydawniczego, który opublikował książkę.
Audio
Pierwsze polskie wydanie powieści jednego z najbardziej znanych na świecie i zarazem jednego z najbardziej cenzurowanych współczesnych autorów chińskich.
Pierwsze polskie wydanie powieści jednego z najbardziej znanych na świecie i zarazem jednego z najbardziej cenzurowanych współczesnych autorów chińskich.Foto: piw.pl / materiały promocyjne

Dzieło jednego z najbardziej utalentowanych i najbardziej cenzurowanych współczesnych autorów chińskich. Oparta na prawdziwych wydarzeniach z końca lat 90. – epidemii AIDS dziesiątkującej całe wsie, których mieszkańcy, zachęcani przez lokalnych aparatczyków, starali się wyjść ze skrajnej nędzy sprzedając osocze.

- Yana Lianke to osoba o niezwykłym życiorysie i niezwykłej drodze do samoświadomości pisarskiej i coraz bardziej wyrazisty krytyk obecnej władzy chińskiej. Pętla wokół pisarza zaciska się. W liście, który zechciał nam przesłać przed spotkaniem promocyjnym, napisał z żalem, że po tę książkę jego rodacy nie będą mogli sięgnąć. Wszystkie tomy opatrzone jego nazwiskiem są ściągane z półek. Problemy z cenzurą w Chinach są o tyle dolegliwe, że może ona zadziałać w każdym momencie. Tak było ze "Snem wioski Ding" i poprzednimi jego książkami. Próba przeszmuglowania ich z Hong Kongu może zaowocować kilkoma dniami aresztu. Yana Lianke nie ma nadziei, że za jego życia książki, które pisze i które nosi w sobie, będą dostępne w Chinach – mówiła Elżbieta Brzozowska.

Więcej w zapisie audycji.

Gospodarzem audycji był Jakub Moroz.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 23:35

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Chiny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamiętniki Adama Pragiera. "Cała tradycja PPS-owska wciąż jeszcze jest nieopowiedziana"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 12:57
Socjaliści polscy również się różnicowali, tam był także tarcia i spory. Cała ta tradycja wciąż jeszcze jest nieopowiedziana, nieprzegadana, niepokazana, a jest ona niezwykle ważna, niezwykle ciekawa i miała ogromny wpływ i odcisnęła piętno na II RP - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Mikołaj Mirowski, 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Magiczne światło miasta" – książka o mieszkańcach Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 09:42
- Piszę o Warszawie, bo tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły, potem studiowałem. Z natury rzeczy łatwiej jest mi pisać o realiach, które są mi znane od dzieciństwa. Tak też jest uczciwiej wobec czytelnika. W opowiadaniach tłem jest duże miasto, a jego mieszkańcy są oczywiście różni – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Chmielewski, autor tomu opowiadań "Magiczne światło miasta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwartet aleksandryjski" Lawrence'a Durrella

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 11:11
„Kwartet aleksandryjski”  to legendarne już dzieło Lawrence'a Durrella, na które składają się cztery kolejne powieści : Justyna, Balthazar, Mountolive i Clea. Wszystkie uzupełniają się wzajemnie, ale każda z osobna stanowi odrębną, samoistną całość. O twórczości tego wybitnego prozaika mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Stawiszyński – publicysta i filozof.
rozwiń zwiń