X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

B. ambasador RP w Moskwie: reżim Władimira Putina staje się coraz bardziej zamknięty

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 22:00
Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Włodzimierz Marciniak (sowietolog, ambasador RP w Moskwie w latach 2016-2020), który komentował m.in. zaostrzającą się politykę wewnętrzną Rosji. 
Kreml w Moskwie
Kreml w MoskwieFoto: Shutterstock

Władze Rosji próbują pozbawić swoich oponentów prawa do startu w wyborach. Wczoraj do Dumy Państwowej trafił projekt ustawy odbierającej bierne prawo wyborcze osobom związanym z organizacjami uznanymi za ekstremistyczne.

Zbigniew Lewicki 663.JPG
"Narasta coś, co można nazwać zimną wojną". Prof. Lewicki o relacjach UE i USA z Rosją

- Reżim Władimira Putina staje się coraz bardziej zamknięty. To jest bardzo dobre i trafne określenie, tzn. działa metodami coraz bardziej brutalnymi i coraz w mniejszym stopniu liczy się z konsekwencjami i reperkusjami. Chodzi o bezwzględne egzekwowanie posłuszeństwa i lojalności, a także o niepodważanie oficjalnej prawdy, jak w przypadku przepisów, które mają penalizować odmienne poglądy w zakresie najnowszej historii - podkreślił prof. Marciniak. 

Jak zaznaczył sowietolog, reżimy autorytarne mają to do siebie, że raczej upadają, na ogół nagle i niespodziewanie. Przez długie lata wydają się niezwykle trwałe i stabilne i nic im nie zagraża. Przynajmniej takie jest wrażenie.


Posłuchaj
23:53 PR24_mp3 2021_05_05-20-33-12.mp3 Prof. Włodzimierz Marciniak o polityce wewnętrznej Rosji ("Spojrzenie na Wschód")

 

- W przypadku Rosji, jeśli przyjąć taką koncepcję życiowych cyklów tego typu rządów, to już jest faza końcowa, ale może ona być bardzo długa - ocenił były ambasador.             

Więcej w nagraniu.

***

Audycja:  "Spojrzenie na Wschód"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gościeprof. Włodzimierz Marciniak (sowietolog, ambasador RP w Moskwie w l. 2016-2020)

Data emisji: 28.04.2021

Godz. emisji: 20.33

kmp

Czytaj także

Polityka zagraniczna USA wobec Rosji i Niemiec. Guzy: zagadką jest, jak to się skończy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 21:49
- Ta sprawa rozgrywa się przed naszymi oczyma. Jest zagadką, jak to się skończy. Oczywiście Republikanie mają prawo czuć się zaniepokojeni i chętnie wykorzystują polityczną okazję, żeby sprawdzić Joe Bidena, na ile jego deklaracje o twardej polityce wobec Rosji mają pokrycie w faktach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem "Kontrapunktu" był także dr hab. Kamil Zajączkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak ostrych sankcji unijnych wobec Rosji. B. szef MON: to zachęta dla Putina do dalszych działań

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 17:11
- Ta sytuacja jest pewną zachętą dla Rosji, żeby stosować te rzeczy, które dotychczas stosowała, czyli próbować coś na siłę dla siebie ugrać, jeśli chodzi o Ukrainę. Tego kryzysu, który rozpoczął się koncentracją wojsk nad granicą, nie kończy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, b. wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń