X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja polityczna w Rosji. Prof. Nowak: Putin może obawiać się, że Nawalnego popiera ktoś z KGB

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 21:23
- Moim zdaniem problem Putina może polegać na tym, że Nawalnego popiera ktoś z otoczenia KGB. W swoim filmie pokazał on Putina na podstawie drobiazgowych danych, które trudno otrzymać nawet najlepiej zorganizowanemu zasobowi CIA - powiedział o sytuacji w Rosji prof. Andrzej Nowak, historyk i sowietolog.
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFoto: ID1974/ Shutterstock

Aleksiej Nawalny po powrocie z Niemiec w połowie stycznia br. został osadzony w moskiewskim areszcie śledczym Matrosskaja Tiszyna. Ostatnio zapadł wobec niego wyrok na mocy, którego ma być skierowany do kolonii karnej na dwa lata i osiem miesięcy. Na żądanie służb więziennych sąd "odwiesił" tym samym decyzję wydaną przed kilkoma laty za domniemane malwersacje finansowe.

nawalny 1200 shutterstock.jpg
"Ludzie byli tam torturowani". Co może czekać Nawalnego w kolonii karnej?

"Nawalnego może popierać ktoś z wewnątrz"

Zdaniem prof. Andrzeja Nowaka Władimir Putin obawia się ewentualnego spisku wewnątrz jego otoczenia. - Moim zdaniem problem Putina może polegać na tym, że Nawalnego popiera ktoś z otoczenia KGB. W swoim filmie pokazał on Putina na podstawie drobiazgowych danych, które trudno otrzymać nawet najlepiej zorganizowanemu zasobowi CIA. Byłoby to ciężkie bez pomocy kogoś z wierchuszki sił bezpieczeństwa w Rosji - powiedział.

- Pojawia się pytanie czy Putin nie czuje się zagrożony przez spisek wewnętrzny, który posługuje się Nawalnym. Myślę, że może on być używany jako narzędzie, a na pewno Władimir Putin może brać to pod uwagę - dodał.

Czytaj także: 

Jak zaznaczył gość Polskiego Radia 24 sam Nawalny nie jest dla Putina zagrożeniem. - Sam Nawalny nie jest dla niego problemem. Trafi do obozu, jakieś instytucje europejskie ponarzekają chwilkę, a potem będzie biznes. Widzimy to już w prędkich podrygach polityków niemieckich i francuskich - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:43 PR24_mp3 2021_02_17-20-32-56.mp3 Prof. Andrzej Nowak o sytuacji w Rosji ("Spojrzenie na Wschód")

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadząca: Antoni Opaliński
Goście: prof. Andrzej Nowak (historyk, sowietolog)
Data emisji: 17.02.2021
Godzina emisji: 20.33

dz

Czytaj także

"Może pomagać wpływać na kształt polityki". Ekspert o budowie Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 15:57
- Nord Stream 2 został zapoczątkowany tuż po zajęciu Krymu i jednym z głównych celów tego projektu jest doprowadzenie do możliwości ominięcia Ukrainy w tranzycie rosyjskiego gazu na zachód - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agata Łoskot-Strachota, ekspert ds. energetycznych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uderzył w punkt, nie przestraszył się Putina". Tesławski o Aleksieju Nawalnym

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 20:34
- Liberalna opozycja nie podejmowała do tej pory ważnych tematów dla Rosjan. Aleksiej Nawalny uderzył w punkt, w coś, co bardzo boli Rosjan na każdym kroku, w zagadnienie korupcji. To temat wszechobecny i problematyczny dla przeciętnego Rosjanina. Do tego ma charyzmę, chce mu się zaufać. To jest mieszanka pozwalająca na sukces - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.eu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Guzy: Rosja liczy się wyłącznie z silnymi, a UE nie wiadomo, czy jest silna, czy jest słaba

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 21:33
- 90% myśli strategów Kremla zajmuje sytuacja wewnętrzna i pewne ruchy są podporządkowane tej sytuacji wewnętrznej, łącznie z pewnymi agresywnymi krokami na arenie zewnętrznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem audycji był również dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. 
rozwiń zwiń