X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rosja przestanie "komunikować się" z UE? Prof. Żurawski vel Grajewski: to pustosłowie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 21:12
- Rosja w istocie nie szanuje Unii Europejskiej, rozumianej jako struktura ponadnarodowa. Niemożliwe jest jednak, by nie podejmowała kontaktów z najważniejszymi państwami. Mocarstwa naszego kontynentu będą niewątpliwie przedmiotem intensywnych zabiegów dyplomacji rosyjskiej - powiedział prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Audio
  • Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski i Jan Piekło o wypowiedzi Siergieja Ławrowa, wyborach parlamentarnych na Litwie oraz wizycie Andrzeja Dudy na Ukrainie ("Spojrzenie na Wschód")
Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji
Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych RosjiFoto: shutterstock/Sasa Dzambic Photography

Moskwa może przestać komunikować się z UE, jeśli kraje Wspólnoty nie chcą podtrzymywać dialogu, opartego na wzajemnym szacunku - ogłosił szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. Ocenił także, że nadszedł czas, by Rosja przestała orientować się na swoich partnerów europejskich.

shutterstock_cyberatak1200free.jpg
MSZ Norwegii: Rosja stoi za sierpniowym cyberatakiem na parlament

Demonstracja skali rosyjskiego niezadowolenia?

Minister mówił o tym podczas prezentacji, zorganizowanej przez Klub Wałdajski, gromadzący politologów i specjalistów zajmujących się Rosją.

Posłuchaj
26:46 PR24_MPLS 2020_10_14-20-33-06.mp3 Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski i Jan Piekło o wypowiedzi Siergieja Ławrowa, wyborach parlamentarnych na Litwie oraz wizycie Andrzeja Dudy na Ukrainie ("Spojrzenie na Wschód")

- To demonstracja skali rosyjskiego niezadowolenia. Rosja w istocie nie szanuje Unii, rozumianej jako struktura ponadnarodowa, nie mówimy o przywódcach wiodących państw. Sądzę jednak, że jest to pustosłowie, bo niemożliwe jest, by nie podejmowała kontaktów z najważniejszymi członkami UE. Mocarstwa naszego kontynentu będą niewątpliwie przedmiotem intensywnych zabiegów dyplomacji rosyjskiej - ocenił prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

białoruś protesty free1200
Milinkiewicz: Zachód musi zapobiec temu, by konflikt na Białorusi "rozwiązywał" Putin, Kreml planuje aneksję ekonomiczną

"Rosja ma sojuszników, którzy zechcą utrzymać tzw. dialog"

Jan Piekło zwrócił uwagę na głosy płynące chociażby z Berlina, w tym szefa dyplomacji Niemiec Heiko Maasa, że należy utrzymywać dialog z Rosją. Do tego dochodzi również wizyta prezydenta Francji Emmanuela Macrona w krajach bałtyckich, który powtórzył to, co stwierdził Maas.

- Ławrow powiedział to, co powiedział, ale nie ma specjalnych powodów do niepokoju, ponieważ ma sojuszników w Unii Europejskiej, którzy będą chcieli utrzymywać tzw. dialog z Rosją. Problem polega na tym, że dialog to rozmowa równych partnerów, a Rosja rozumie to pojęcie w nieco inny sposób, tj. bycie spolegliwym wobec żądań i planów Moskwy - zaznaczył były ambasador RP na Ukrainie.

***

Tytuł audycji: "Spojrzenie na Wschód"
Prowadziła: Maria Przełomiec
Goście: Jan Piekło, były ambasador RP na Ukrainie, prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego
Data emisji: 14.10.2020
Godzina emisji: 20.33

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o Górski Karabach. Ekspert OSW: reakcja Moskwy jest dość wstrzemięźliwa

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 21:21
- Konflikt o Górski Karabach nie jest Rosji na rękę w tak gorącej postaci. Rosja wielokrotnie sondowała możliwość wysłania swoich sił pokojowych, ale to wiązałoby się z dużymi kosztami politycznymi - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Górecki (OSW). Gościem audycji była również prof. Agnieszka Legucka (PISM).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sankcje wobec Rosji za próbę otrucia Nawalnego. Kuczyński: rozwiązaniem blokada Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 22:00
- W tym momencie Rosję najbardziej zabolałoby zablokowanie budowy Nord Streamu 2. Nie chodzi nawet o konsekwencje ekonomiczne - to byłoby uderzenie w relacje rosyjsko-niemieckie - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński (Warsaw Institute).
rozwiń zwiń