X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MEiN: podnosimy wynagrodzenia nauczycielom, a nie związkom zawodowym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 07:37
- Podnosimy wynagrodzenia nauczycielom o 1400 zł. To jest 36 proc. podwyżki. Ale podkreślam: podnosimy wynagrodzenia nauczycielom, a nie związkom zawodowym. Dlatego te ostatnie mogą odrzucać nasze propozycje - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Szef resortu odniósł się m.in. do zarzutu braku powiązania zarobków nauczycieli ze średnią krajową - co rzekomo miałoby wpływać na niskie uposażenie. 

- Przytłaczająca większość Polaków nie ma powiązanego wynagrodzenia ze średnią krajową, tylko tę średnią krajową wyrabia - argumentował Przemysław Czarnek. 

forum Przemysław Czarnek 1200.jpg
"Zostanie przyjęta na najbliższej Radzie Ministrów i trafi do Sejmu". Czarnek o tzw. ustawie kuratoryjnej

Jak zaznaczył, rozpoczynający pracę po studiach nauczyciel zarabia niewiele. - W tym przypadku zarobki musimy zwiększyć. Bo 2940 zł wynagrodzenia brutto dla nauczyciela wchodzącego do zawodu to zdecydowanie za mało. To nie jest atrakcyjne wynagrodzenie, które mogłoby młodych absolwentów studiów - zwłaszcza w tych obszarach ścisłych - kusić do tego, żeby wejść do zawodu - podkreślił minister. 

- Ale są też tacy, którzy zarabiają 10 tysięcy złotych, którzy pracują w dwóch czy trzech szkołach, którzy pracują w nadgodzinach. Sytuacja nauczycieli jest przeróżna, dlatego chcemy ją usystematyzować naszą reformą, którą zaproponowaliśmy związkom zawodowym - dodał minister.

Posłuchaj
13:29 _PR24_AAC 2021_10_14-07-07-37.mp3 Przemysław Czarnek o zarobkach nauczycieli (24 pytania - rozmowa poranka)

Poinformował również, że nie planuje się zwiększenia czasu pracy. - Nauczyciel będzie pracował 40 godzin i ani godziny dłużej. Zmieniamy system pracy nauczyciela. Powodujemy dużo mniejszą biurokrację w pracy. Uwalniamy kilka godzin od biurokracji. Przekazujemy te godziny na rzecz kontaktu z uczniami. Nauczyciele chcą mieć kontakt z uczniami. Rodzice również chcą, żeby nauczyciele mieli kontakt z uczniami - wyjaśniał Przemysław Czarnek. 

Czytaj także:

Jak stwierdził, ministerstwo nauczycielom "podnosi wynagrodzenie o 1400 zł". - To jest 36 proc. podwyżki. Ale podkreślam: podnosimy wynagrodzenia nauczycielom, a nie związkom zawodowym, dlatego związki mogą odrzucać nasze propozycje - podsumował gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki) 
Data emisji: 14.10.2021
Godzina emisji: 7.06

bartos

Czytaj także

Przemysław Czarnek: dążymy do tego, by nauki o rodzinie były dyscypliną naukową

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 08:01
- Nauki o rodzinie staną się dyscypliną naukową taką, jak wiele innych niezwykle ważnych dyscyplin naukowych, dyscypliną naukową, która będzie po to, ażeby wzmacniać ten kierunek badań naukowych, bo dzisiaj trzeba na nowo odkrywać rodzinę - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń