X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bernacki: chcemy, żeby nauczyciele zarabiali więcej

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 18:13
- Chcielibyśmy, żeby młody nauczyciel zarabiał zdecydowanie więcej, bo tylko dzięki pozytywnemu doborowi możemy zagwarantować wysoką jakość edukacji - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki. 
Prof. Włodzimierz Bernacki
Prof. Włodzimierz BernackiFoto: PR24/Adam Koniecki

1200.jpg
"Realizuję punkt po punkcie, porażek nie widzę żadnych". Szef MEiN o roku swojej działalności

W połowie września na posiedzeniu zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty kierownictwo MEiN przedstawiło propozycje zmian w ustawie Karta nauczyciela, dotyczące m.in. czasu pracy i wynagrodzeń nauczycieli. W ubiegłym tygodniu Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego przyjął stanowisko, w którym odrzuca w całości propozycję resortu. Prezes ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział, że w sobotę 9 października odbędzie się protest, który ma być wyrazem dezaprobaty dla tego, co dzieje się w sferze polityki edukacyjnej.

Posłuchaj
10:35 _PR24_AAC 2021_10_06-17-36-04.mp3 Prof. Włodzimierz Bernacki o negocjacjach ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego (Rozmowa PR24)

Wiceszef resortu edukacji prof. Włodzimierz Bernacki powiedział w rozmowie z PR24, że nie rozumie przyczyn planowanego protestu. - Podczas rozmów z przedstawicielami ZNP kilka tygodni temu przedstawiono jedynie możliwe warianty, jeżeli chodzi o reformę systemu oświaty, ale strona rządowa nie upierała się, że taki model musi zostać wprowadzony - wyjaśnił wiceminister. - My tylko proponujemy - dodał.

- Wskazywaliśmy na to, że nauczyciel polski pracuje więcej niż te 18 godzin, więc sugerowaliśmy tylko, żeby urealnić tę liczbę - zaznaczył. - Proponujemy też, żeby zastanowić się, czy nauczyciel pracujący w małej szkole ma mieć dodatek za to, że ma mniejszą liczbę uczniów, czy konieczne jest gwarantowanie świadczeń, które zostały wpisane do Karty nauczyciela w 1982 r. - wymienił wiceminister.

Zaznaczył też, że "jest umówione kolejne spotkanie, gdzie związki zawodowe będą mogły przedstawić swoje stanowisko". 

- Przez wiele lat mieliśmy do czynienia z negatywnym doborem, jeżeli chodzi o zawód nauczyciela. Chcielibyśmy, żeby młody nauczyciel zarabiał zdecydowanie więcej, bo tylko dzięki pozytywnemu doborowi możemy zagwarantować wysoką jakość edukacji - pokreślił Bernacki. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: prof. Włodzimierz Bernacki (wiceszef MEiN)

Data emisji: 6.10.2021

Godzina emisji: 17.35

kp

Czytaj także

Niemal wszystkie placówki oświatowe pracują stacjonarnie. Resort edukacji podał dane

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 16:22
99,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 98,7 proc. szkół podstawowych i 98,5 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w poniedziałek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka hybrydowa lub zdalna w szkołach? Szef MEiN: nie ma powodu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 20:55
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że nie ma powodu, aby wszystkie szkoły przechodziły na naukę zdalną bądź hybrydową. - Sytuacja pandemiczna w placówkach oświatowych jest niezmienna, 99 proc. pracuje stacjonarnie - mówił minister.
rozwiń zwiń