X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Napieralski: lekarze dostali dodatki za walkę z COVID-19. Dziś mają swoje oczekiwania

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 08:57
Proszę pamiętać, że lekarze, pracownicy medyczni, czy pracownicy niemedyczni, którzy dostali specjalne wynagrodzenie choćby za pracę w trudnych warunkach walki z COVID-19, dziś mają swoje oczekiwania. I słyszą od premiera, że pieniądze właśnie płyną z UE, (...) a oni nie widzą podwyżek - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski.

W sobotę rozpoczął się protest pracowników ochrony zdrowia, którzy przedstawili osiem postulatów, obejmujących m.in. natychmiastową zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia; realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego, czy też wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej. Według resortu zdrowia łączny koszt postulatów w tym roku to 26,05 mld zł, a w przyszłym roku - 104,7 mld zł. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówił Grzegorz Napieralski.

Maria Ochman 1200.jpg
"Zupełnie nowe postulaty". Maria Ochman o proteście medyków

Gość PR24 odniósł się do wypowiedzi szefa resortu zdrowia, który w postulatach medyków dostrzega problem finansowy. Zdaniem Grzegorza Napieralskiego rząd i partia rządząca regularnie podkreślają, że mają dosyć pieniędzy na pokrywanie wielu innych potrzeb i programów. Ponadto - zauważył - do Polski mają trafić pieniądze z Unii Europejskiej.

- Proszę pamiętać też, że lekarze, pracownicy medyczni, czy pracownicy niemedyczni, którzy dostali specjalne wynagrodzenie choćby za pracę w trudnych warunkach walki z COVID-19, dziś mają swoje oczekiwania. I słyszą jedną rzecz od premiera Rzeczypospolitej Polskiej: że pieniądze właśnie płyną z Unii Europejskiej, że to będzie największy program finansowy naszego kraju, a oni nie widzą podwyżek - mówił Grzegorz Napieralski.

Czytaj również:

Na uwagę, że opozycji wygodnie jest wspierać każdy protest wymierzony w ekipę rządzącą, zaś kiedy PO rządziło, to nakłady na służbę zdrowia były znacznie niższe, poseł KO stwierdził, że podobnie można powiedzieć o PiS-ie, kiedy był w opozycji.

- Dziś sytuacja jest naprawdę bardzo ciężka i też bardzo specyficzna. (...) Sytuacja jest o tyle trudna, o tyle wymagająca, że mamy szalejącą pandemię, mamy COVID-19, który bardzo mocno atakuje naszych rodaków, nasze rodaczki, a z drugiej strony doprowadza często do śmierci. Ci lekarze, ci pracownicy niemedyczni muszą pracować o wiele więcej, niż jeszcze 2-3 lata temu, bo po 1. wiele szpitali zostało przemianowanych na szpitale covidowe, wielu lekarzy było oddelegowanych do tych szpitali tymczasowych, oni musieli tak naprawdę często podwójnie pracować. I rozumiem dziś tych wszystkich pracowników, że oni chcą za swoją pracę, swoje ryzyko, za to, że tak naprawdę służyli nam, po prostu chcą należytej gratyfikacji - mówił Grzegorz Napieralski.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:30 PR24_mp3 2021_09_13-07-35-51_Napieralski.mp3 Grzegorz Napieralski o proteście medyków ("24 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Mirosław Skowron
Gość: Grzegorz Napieralski (KO)
Data emisji: 13.09.2021
Godzina emisji: 07.36

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"Za parę lat służba zdrowia będzie wyglądać zupełnie inaczej". Tomasz Latos o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 17:46
- To nie jest tylko kwestia zwiększenia nakładów do 7 proc. PKB. To jest tak naprawdę wiele innych elementów z tym związanych. Dzisiaj były ogłoszone kwestie związane z profilaktyką i ze zniesieniem limitów do specjalistów, inne zmiany w systemie dotyczą i działań na rzecz onkologii, działań na rzecz kardiologii, będą dalsze działania związane z informatyzacją systemu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos, komentując zapisy Polskiego Ładu dotyczące służby zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń