X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MEiN: we wrześniu planujemy kolejną zmianę punktacji czasopism naukowych

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 08:10
- Tak jak polska nauka jest dla Polski, bo jest finansowana przez Polaków, tak polskie uczelnie są dla polskich studentów, to oczywiste - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

W roku akademickim 2020/2021 na polskich uczelniach kształciło się ponad 1,2 mln osób, w tym 84,7 tys. cudzoziemców. Prawie połowę (45,4 proc.) wszystkich zagranicznych studentów stanowiły osoby z Ukrainy (38,5 tys.). Na drugim miejscu pod względem liczebności znaleźli się studenci z Białorusi, których było 9,7 tys., na trzecim - studenci z Indii, których przebywało w Polsce 2,6 tys. Zdecydowana większość studentów z zagranicy, 86,5 proc., studiuje w trybie stacjonarnym.

Posłuchaj
13:43 _PR24_AAC 2021_07_23-07-07-28.mp3 Przemysław Czarnek: polskie uczelnie są dla polskich studentów (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

W ostatnim roku akademickim na polskich uczelniach kształciło się 84,7 tys. cudzoziemców - to o 2,5 tys. więcej niż w poprzednim roku akademickim i o 6,4 tys. więcej niż dwa lata wcześniej.

Waldemar Paruch 1200.jpg
"Blokuje ideologizację szkolnictwa". Politolog o Przemysławie Czarnku

"Umiędzynarodowienie polskiej nauki zostało sfetyszyzowane"

Temat cudzoziemców na polskich uczelniach rozgrzewał w ostatnich dniach polskich internautów. Odniósł się do niego antenie Polskiego Radia 24 minister Przemysław Czarnek. - W ostatnich 10 latach liczba studentów w Polsce zmniejszyła się z dwóch milionów do miliona stu tysięcy. Miejsc jest wiele, polskich studentów brakuje - powiedział.

Minister podkreślał, że polskie uczelnie są jednak przede wszystkim dla polskich studentów. - Była pewna przesada, jeśli chodzi o umiędzynarodowienie uczelni, które było priorytetem Jarosława Gowina. Zmieniamy to - wskazywał.

Czytaj także:

Przemysław Czarnek podkreślał, jak ważne jest inwestowanie w polskich studentów i naukowców. - Umiędzynarodowienie polskiej nauki jest ważne, ale zostało zbyt sfetyszyzowane - ocenił.

- Jeszcze do lutego nie opłacało się publikować w polskich czasopismach, stąd podniesienie punktacji. Nadal będziemy nad tym pracować - zapewnił minister.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)
Data emisji: 23.07.2021
Godzina emisji: 07.06

ks

Czytaj także

Marian Kowalski: minister Czarnek burzy lewacki ład w polskich szkołach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:40
- Lewackie środowiska chcą położyć łapy na całej młodzieży, demoralizować ich w państwowych szkołach i zrobić z nich pozbawionych walorów moralnych durniów - ocenił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski (KowalskiTV), który był gościem Michała Rachonia. Drugim rozmówcą była Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (Dzień Dobry Białystok).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Andzel o odrzuconym wotum nieufności dla szefa MEiN: opozycja się kompromituje

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 15:58
- Przemówienie Przemysława Czarnka w Sejmie było przekonujące. Pokazał, w którym kierunki pójdzie oświata, pokazał zagrożenia na tej drodze i to, że opozycja chciałaby demoralizować dzieci w szkołach - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Andzel z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: chcemy, aby 1 września dzieci poszły do szkoły w trybie stacjonarnym

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 20:59
- Trwają pełne przygotowania na 1 września. Po rozmowie z ministrem zdrowia przygotowujemy się do nauki w trybie stacjonarnym - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń