X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Donald Tusk szefem PO tylko do stycznia? Kierwiński: o tym zdecyduje Rada Krajowa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 08:28
- To będzie decyzja Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, Zarządu Krajowego. Będziemy o różnych wariantach rozmawiali - mówił Marcin Kierwiński, pytany w Polskim Radiu 24, czy przewodnictwo Donalda Tuska w PO będzie poddane weryfikacji w styczniu przyszłego roku, tak jak - zgodnie ze statutem - miało się to odbyć z Borysem Budką.

Borys Budka, wiceprzewodniczący, a do niedawna przewodniczący Platformy Obywatelskiej, został szefem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Rezygnację z tej funkcji złożył Cezary Tomczyk, który ma być w przyszłości wiceprzewodniczącym PO odpowiedzialnym za kampanie wyborcze. Zmiany na stanowisku szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej chciał p.o. przewodniczący PO Donald Tusk. W audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" sprawę komentował Marcin Kierwiński.

pap tusk budka 1200.jpg
Borys Budka szefem klubu Koalicji Obywatelskiej

"PO jest partią demokratyczną"

Polityk wyjaśnił, że wybór Borysa Budki odbył się na wniosek Donalda Tuska i był jednogłośny, przez aklamację. Jak dodał, decyzja została podjęta przez ponad 80 proc. członków klubu, którzy stawili się na posiedzeniu. Na zarzut, że zmiana szefa klubu na wniosek przewodniczącego, którego wybór także jest wątpliwy demokratycznie, to mało demokratyczna procedura, Marcin Kierwiński ostro się sprzeciwił.

- Wszystkie władze PO wybierane są przez wszystkich członków PO. Donald Tusk został wybrany przez Radę Krajową, zgodnie ze statutem partii. Wybory na wszelkich poziomach odbywają się często z normalną, otwartą rywalizacją, w której ścierają się poglądy - mówił Kierwiński, dodając, że w przeciwieństwie do PO, wybór przewodniczącego PiS-u ma charakter "koreański".

Czytaj również:

Co z przywództwem Donalda Tuska?

Poseł PO został zapytany o przyszłość Donalda Tuska jako przewodniczącego. Zgodnie ze statutem PO, Borys Budka, po wyborze na 4-letnią kadencję, mógł po 2 latach od wyboru być poddany przez partię weryfikacji. Ponieważ zrezygnował ze stanowiska, a w ramach tej samej kadencji p.o. przewodniczącym został Donald Tusk, pojawiło się pytanie, czy w styczniu przewodnictwo Tuska zostanie poddane weryfikacji partii.

Tusk Putin Merkel 1200 PAP.jpg
"Jako premier był wymarzonym partnerem dla Niemiec i Rosji". Prof. Bogdan Musiał o Donaldzie Tusku

- To będzie decyzja Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, Zarządu Krajowego. Będziemy o różnych wariantach rozmawiali. Jedno jest pewne - dziś koncentrujemy się na tym, co najważniejsze i Donald Tusk też koncentruje się na tym, co najważniejsze, czyli na przedstawieniu realnej alternatywy, która odsunie zły rząd PiS-u od władzy, która zatrzyma budowę - jak to powiedziano na ostatnim wiecu w Gdańsku - ruskiego ładu, który wprowadza nam PiS - mówił Marcin Kierwiński.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:04 PR24_mp3 2021_07_23-07-35-30_Kierwiński.mp3 Marcin Kierwiński o zmianach w klubie PO ("24 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marcin Kierwiński (PO)
Data emisji: 23.07.2021
Godzina emisji: 07.35

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

"Zakończenie wyjątkowo niesmaczne". Piotr Cywiński o wystąpieniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:49
- Ważne jest nie tylko, co on powiedział, ale też to, czego nie powiedział. Mnie uderzył na końcu jego wystąpienia okrzyk, to zakończenie: "jeszcze Polska nie zginęła". Było to wyjątkowo niesmaczne i obłudne - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("WSieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płużański: Tusk jest mało wiarygodny, wielokrotnie to się potwierdzało

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 19:42
- Donald Tusk jest mało wiarygodny. To jest polityk, który bardzo często mija się z prawdą, któremu Polacy nie powinni ufać. Wielokrotnie dawał do tego powody - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański (TVP). Gościem "Debaty dnia" był także Romuald Kiedrzyński ("Fakt").
rozwiń zwiń