X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkanie prezydentów Polski i USA. Paweł Mucha: podkreślano zobowiązania sojusznicze

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 07:41
- W Bukareszcie Joe Biden bardzo jasno wskazywał na te zasady związane z kolektywnym bezpieczeństwem i obroną. Te tematy padały w kontekście wschodniej flanki NATO. W rozmowie obu prezydentów wskazywano też na kontekst zobowiązań sojuszniczych - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha, doradca prezydenta RP.

Prezydenci Duda i Biden spotkali się w poniedziałek na marginesie szczytu przywódców państwa NATO. Według polskiego prezydenta bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej, w tym bezpieczeństwo Polski, leży bardzo na sercu Bidenowi.

Rau free gov.pl 663.jpg
Rozmowa szefów dyplomacji Polski i USA. Zbigniew Rau otrzymał informacje dot. spotkania Biden-Putin

Szczyt NATO

Paweł Mucha podkreślił, że spotkanie obu prezydentów miało miejsce w ważnych warunkach. - Spotkanie prezydenta Dudy i Bidena odbyło się w bardzo ważnym miejscu i kontekście, bo był to szczyt NATO. Rozmowa prezydentów była też spięciem tego, co działo się wcześniej, czyli np. szczytu Bukaresztańskiej Dziewiątki, gdzie głos zabierał m.in. Joe Biden - powiedział.

- W Bukareszcie Joe Biden bardzo jasno wskazywał na zasady związane z kolektywnym bezpieczeństwem i obroną. Te tematy padały w kontekście wschodniej flanki NATO. W rozmowie obu prezydentów wskazywano też na kontekst zobowiązań sojuszniczych - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że USA traktują Polskę jako ważnego sojusznika. - Stany Zjednoczone postrzegają Polskę jako kluczowego partnera na wschodniej flance NATO i jako partnera, który jest lojalnym sojusznikiem i wykonuje swoje zobowiązania. To jest pokłosie szczytu NATO i rozmów pomiędzy prezydentami Dudą i Bidenem - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
14:54 PR24_mp3 2021_06_18-07-09-13.mp3 Paweł Mucha o relacjach Polski z USA ("24 pytania")

***

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Mucha (doradca prezydenta RP) 

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 7:06

dz

Czytaj także

Szczyt NATO. Szeremietiew: powinniśmy być ostrożni wobec ruchów naszych sojuszników

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 12:03
- Ustalenia NATO dotyczyły flanki wschodniej, Rosja została wskazana jako główny mąciciel, obecne są i inne zagrożenia. Nie oznacza to jednak, że możemy stwierdzić, iż nie ma się czego bać - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt NATO. Jarosław Guzy: obecność wojsk w Polsce jest niezagrożona

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 14:55
- Deklaracje Joe Bidena odnośnie do wschodniej flanki NATO były jednoznaczne i obecność wojskowa NATO i wojsk amerykańskich w Polsce jest niezagrożona. Idzie to też w stronę umocnienia krajów wschodniej flanki NATO, jeżeli chodzi np. o infrastrukturę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, ekspert ds. bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30. rocznica podpisania Traktatu między Polską i Niemcami. Doleśniak-Harczuk: kładziono nacisk na pojednanie z Polską

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 17:15
- Nawet jak przegląda się protokoły z debat w niemieckim parlamencie z tamtego okresu, to w wypowiedziach polityków widać, jak silny nacisk kładziono na pojednanie z Polską - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk.
rozwiń zwiń