X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zandberg: Fundusz Odbudowy to zdobycie się przez elity europejskie na odwagę

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 07:50
- Europa potrzebuje dużych, wspólnych, publicznych inwestycji. Uprzedzenia wobec ich sprawczej roli powoli trafią do lamusa - mówił na antenie Polskiego Radia 24 lider partii Razem Adrian Zandberg, komentując przyjęcie przez Sejm ustawy, która wyraża zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.

Za przyjęciem Funduszu Odbudowy głosowało 290 posłów, 33 było przeciw, a 133 wstrzymało się od głosu. Lewica (Nowa Lewica, PPS, Razem i Wiosna), Koalicja Polska (PSL, UED, Konserwatyści) oraz Polska 2050 poparły rząd.


mid-21504519-2.jpg
"Przeważyły układanki polityczne". Łukasz Jankowski o stanowisku PO ws. Funduszu Odbudowy

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że był, jest i będzie zwolennikiem tego, by Polska była częścią UE. - By Europa w sprawach wspólnych inwestycji, polityce społecznej, rynku pracy, konfrontacji z wielkimi korporacjami szła do przodu. Fundusz Odbudowy to dobra decyzja. Europa potrzebuje dużych, wspólnych, publicznych inwestycji. Także dlatego, że inne wielkie bloki na świecie ruszają do przodu. Amerykanie stawiają na publiczne inwestycje, podobne rzeczy dzieją się w innych częściach świata, Europa nie może pozostać w blokach startowych. Chcę silnej Europy, która stoi na własnych nogach i nie jest petentem - powiedział Adrian Zandberg.

Jego zdaniem realnym pytaniem dziś jest, jaką UE będzie za kilka lat. - Czy będzie istotnym graczem na arenie międzynarodowej? Fundusz Odbudowy to zdobycie się przez elity europejskie na odwagę, której przez lata brakowało. Uprzedzenia wobec sprawczej roli inwestycji publicznych powoli trafią do lamusa. To było głosowanie, czy jest się za Europą silną, zjednoczoną i zintegrowaną. Jesteśmy proeuropejscy, musieliśmy poprzeć Europę. Jeżeli ktoś nie miał odwagi, by zagłosować "za", to jest za Europą słabą. Trudno w takich sprawach siedzieć okrakiem - tłumaczył lider partii Razem.

Dodał, że na miejscu liderów PO oddałby się refleksji i zastanowił się nad podjętą decyzją. - W polityce karty rozdają ci, którzy raz na cztery lata idą do urn i głosują. Polskiej polityce dobrze zrobiłoby, gdybyśmy się mniej ekscytowali tym, kto jest "liderem" opozycji. Powinniśmy rozmawiać o tym, co jest dobre dla ludzi. Do takiej polityki wszystkich zachęcam - podsumował Zandberg.


Posłuchaj
16:56 PR24_mp3 2021_05_07-07-07-20.mp3 Adrian Zandberg o Funduszu Odbudowy (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Z Funduszu Odbudowy, przygotowanego przez Unię Europejską jako wsparcie dla krajów dotkniętych epidemią koronawirusa, do Polski ma trafić ponad 23 mld euro dotacji i ponad 32 mld euro pożyczek. Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania-Rozmowa Poranka"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Adrian Zandberg (lider partii Razem)
Data emisji: 7.05.2021
Godzina emisji: 7.06

PR24

Czytaj także

"Politycznym beneficjentem jest Lewica". Politolog o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 09:17
- Lewica wyszła z cienia PO, może kreować strategię i kierunek rozwoju. To było widać w wystąpieniu Adriana Zandberga, który dziękował PSL i Polsce 2050 za poparcie dla Funduszu Odbudowy. To może ułatwić w przyszłości ewentualne wspólne tworzenie rządu, do którego te ugrupowania doproszą PO - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.
rozwiń zwiń