X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sejm przegłosował Fundusz Odbudowy. Ast: wymagała tego polska racja stanu

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 07:50
- Szkoda, że PO wstrzymała się od głosu. Nie było konkretnych, merytorycznych zastrzeżeń, szukano pretekstu - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu posłowie przyjęli projekt ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji, która umożliwiłaby uruchomienie unijnego Funduszu Odbudowy.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że głosowanie było sukcesem. - Polską racją stanu była ratyfikacja Funduszu Odbudowy ponad podziałami. Lewica i PSL zaakceptowały propozycje. Szkoda, że PO wstrzymała się od głosu. Nie było konkretnych, merytorycznych zastrzeżeń, szukano pretekstu. Najważniejsze jednak, że 770 mld złotych trafi do Polski, polskich rodzin i przedsiębiorców - powiedział Marek Ast. 

premier mid-21504458 1200.jpg
Premier: powiedzmy głośne "tak" dla rozwoju Polski dzięki środkom unijnym. Sejmowa debata o Funduszu Odbudowy

W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać, jak politycy PiS oklaskują premiera Mateusza Morawieckiego po jego przemówieniu w Sejmie na temat Funduszu Odbudowy. Wśród polityków widać Zbigniewa Ziobrę, który nie tylko nie przyłączył się do oklasków, ale nawet nie wstał. Marek Ast przypomniał jednak, że najważniejsze głosowania Zjednoczona Prawica w Sejmie wygrywa. - Jesteśmy zgodni, ta jedna sprawa nie powinna ważyć na trwałości koalicji. Zbigniew Ziobro zapowiadał takie, a nie inne głosowanie Solidarnej Polski. Znakomite wystąpienie miał minister Konrad Szymański, który rozwiał wątpliwości ws. uwspólnotowienia długu. Jesteśmy po rozmowach liderów Zjednoczonej Prawicy, funkcjonujemy dalej do końca kadencji - tłumaczył Ast. 

Czytaj także:

Poseł PiS dodał, że argumenty Zbigniewa Ziobro i Solidarnej Polski ws. Funduszu Odbudowy są znane opinii publicznej. - Krajowy Plan Odbudowy jest praktycznie złożony w Komisji Europejskiej. Chodziło o to, by Sejm zaakceptował ustawę. Liczymy na to, że również Senat przychyli się do opinii Sejmu. Mam nadzieję, że minister Ziobro przyjmie z czasem argumenty i zgodzi się, że ratyfikacja jest dobra dla Polski. Chodzi o to, by jak najszybciej wyjść z kryzysu pandemicznego. Pozytywne efekty absorpcji środków z czasem przekonają ministra Ziobro - podsumował Marek Ast.  

Posłuchaj
13:37 PR24_mp3 2021_05_05-07-07-41.mp3 Marek Ast o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Za poparciem planu głosowało 211 posłów PiS, 20 z Solidarnej Polski było przeciw. Wstrzymała się cała KO – tylko poseł Franciszek Sterczewski głosował za. Konfederacja była przeciw. Podzielił się Kukiz'15 – sam Paweł Kukiz głosował jak rząd. A koło Polskie Sprawy z b. posłem PiS Andrzejem Sośnierzem wstrzymało się od głosu.

Lewica poparła rząd – wstrzymał się tylko Andrzej Rozenek. Za ustawą głosowała też Polska 2050 Szymona Hołowni. Koalicja Polska poparła rząd – wstrzymał się tylko Jacek Protasiewicz.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka
Prowadzący: Eliza Olczyk
Goście: Marek Ast (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 5.06.2020
Godzina emisji: 07.35

PR24

Czytaj także

Adrian Zandberg: miejsce proeuropejskich partii w takim głosowaniu jest jasne

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 23:25
- To jest dobra decyzja i ważna decyzja dla Europy - powiedział poseł Lewicy Adrian Zandberg po przyjęciu we wtorek przez Sejm ustawy wyrażającej zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.
rozwiń zwiń