X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja na granicy Ukrainy. Beata Kempa: realizuje się scenariusz, o którym mówił śp. Lech Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 07:40
- Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wojna na Ukrainie ciągle się tli. Teraz następuje eskalacja, ma miejsce scenariusz, przed którym ostrzegał w Gruzji śp. Lech Kaczyński - powiedziała europoseł Solidarnej Polski Beata Kempa o gromadzeniu się rosyjskich wojsk przy granicach z Ukrainą.

Ponad 150 tysięcy rosyjskich żołnierzy stacjonuje obecnie przy granicy z Ukrainą i na nielegalnie zaanektowanym Krymie - poinformował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Ta sprawa była jednym z kluczowych tematów poniedziałkowej wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych 27 krajów.

kaem donbas wojsko free shut 1200.jpg
Gromadzenie rosyjskich wojsk na granicy z Ukrainą. Tesławski: wątpię, by Putin wypowiedział wojnę

"Ekskalacja"

Beata Kempa powiedziała, że wojna na Ukrainie trwa nieprzerwanie od bardzo dawna. Jej zdaniem, została trochę zapomniana przez zachodnie państwa. - Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wojna na Ukrainie ciągle się tli. Teraz następuje eskalacja, ma miejsce scenariusz, przed którym ostrzegał śp. Lech Kaczyński w Gruzji. Sprawa dotycząca demonstracji siły w Donbasie pokazuje, że może dojść do jego zajęcia i odcięcia poważnej części Ukrainy od nośników energii - powiedziała.

Czytaj także:

Zdaniem europoseł Unia Europejska, prowadząc politykę wobec Rosji, popełniła kilka błędów. - Pierwszy błąd popełniony przez Komisję Europejską to wizyta Josepa Borella w Rosji. Powinien tego odmówić, dlatego że było to w czasie aresztowania Aleksieja Nawalnego. Trzeba było jasno zaznaczyć, że nie godzimy się na to - powiedziała.

- Powinniśmy mieć do czynienia ze spokojną, ale twardą polityką wobec Rosji w kwestii sankcji i polityki gospodarczej. To w całej dyplomacji jest najważniejszym instrumentem. Dotyczy to nie tylko nośników energii, ale np. wjazdu na teren UE oligarchów rosyjskich - dodała.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
11:45 PR24_mp3 2021_04_20-07-11-19.mp3 Beata Kempa o sytuacji na granicach Ukrainy ("24 pytania")

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: Beata Kempa (europoseł, Solidarna Polska)
Data emisji: 20.04.2021
Godzina emisji: 07:11

dz

Czytaj także

Naruszenia rozejmu w Donbasie, kolejne prowokacje na Morzu Azowskim. Ukraina alarmuje ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 12:34
Sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy podał, że minionej doby separatyści w Donbasie siedem razy naruszyli rozejm, w tym przy użyciu broni zabronionej przez umowy mińskie. Nie poinformowano o stratach. Marynarka wojenna twierdzi, że na Morzu Azowskim doszło do rosyjskiej "prowokacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesne sankcje. "USA zamknęły Putinowi dostęp do milionów dolarów pożyczek. Wskazano mu też marchewkę"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 21:34
- W wyniku amerykańskich sankcji Rosja de facto nie będzie powiększać swojego zadłużenia. Nie będzie mogła sprzedawać obligacji na rynku międzynarodowym i nie będzie mogła pożyczać setek milionów dolarów, co w normalnych okolicznościach mogłaby robić. Ta możliwość została odcięta – zauważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Anders Aslund z think tanku "Atlantic Council". Analityk dodał, że "marchewką" dla Władimira Putina jest obietnica szczytu dwustronnego – jeśli będzie się dobrze zachowywał. – Taka obietnica nic nie kosztuje – mówi ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest sygnał, że Unia powinna się tym zająć". Beata Płomecka o nałożeniu sankcji na Rosję

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 13:30
- Z moich ustaleń wynika, że propozycje rozszerzenia sankcji za te agresywne i destabilizujące działania Rosji, poparło na razie siedem krajów, to jest Litwa, Łotwa, Estonia, Dania, Szwecja, Chorwacja i Rumunia. Nie było jednak na razie głębszej dyskusji na ten temat - komentowała korespondentka Beata Płomecka w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń