X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powinniśmy ważyć słowa". Poseł Lewicy o wystąpieniu Roberta Biedronia w PE

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 10:20
- Nie mnie rozstrzygać, czy to chluba czy ujma, że ktoś taki jak Robert Biedroń reprezentuje w Parlamencie Europejskim Lewicę - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marek Dyduch.
Marek Dyduch
Marek Dyduch Foto: PR24/AK

Podczas debaty w sprawie rzekomych "rządowych prób uciszenia wolnych mediów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii" wystąpienie europosła Lewicy Roberta Biedronia przybrało formę happeningu. Eurodeputowany, zamiast wygłaszać przemówienie, milczał i stał z tabliczką "free media".

Posłuchaj
13:58 PR24_mp3 2021_03_12-07-35-58.mp3 "Powinniśmy ważyć słowa". Poseł Lewicy o wystąpieniu Biedronia w PE (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

Prowadzący obrady poprosił Biedronia o odejście od pulpitu i zapowiedział, że jego zachowanie zostanie odnotowane.

Unia europejska parlament europejski free shutt 1200 .jpg
Mateusz Wyrwich: w Parlamencie Europejskim powstał silny obóz przeciwników Polski

Marek Dyduch wskazywał w Polskim Radiu 24, że nie jemu rozstrzygać, "czy to chluba czy ujma, że ktoś taki jak Robert Biedroń reprezentuje w Parlamencie Europejskim Lewicę". - Został wybrany w demokratycznych wyborach i funkcjonuje wg własnej myśli politycznej i we własnym stylu - powiedział.

- Powinniśmy ważyć słowa, szczególnie w przestrzeni publicznej. Możemy mieć uwagi co do sposobu zarządzania krajem, każdy ma swoją ocenę. Ale przerysowywanie pewnych problemów wzmacnia podziały, wprowadza zamieszanie i szkodzi wizerunkowi Polski - tłumaczył polityk.

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że różnorodność mediów komercyjnych i publicznych jest ważna. - W większości przekazów medialnych mamy do czynienia z propagandą, ale dzisiaj możemy spojrzeć na dany problem z dwóch, trzech punktów spojrzenia, czego kiedyś nie było - mówił.

- Rozumiem media komercyjne, które żyją z pieniążków i muszą upominać się o swoje. Ale demokracja w mediach polega na czymś innym. Polega na prawdziwym słowie, prawdziwym przekazie i ocenie, która jest obiektywna, a nie subiektywna - dodał poseł Lewicy.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marek Dyduch (Lewica)
Data emisji: 12.03.2021
Godzina emisji: 07.35

ks

Czytaj także

"Na tle Europy Polska od wieków jest oazą wolności". Tekieli o celu rezolucji PE ws. LGBT

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 12:30
- Bruksela chce przywołać Polskę do porządku, bo niszczy ona układ, który jest podziałem na centrum i kolonialne peryferia, które mają dawać ludzi do zbierania szparagów - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pietrzak: solą w oku przeciwników Polski są wolne i niezależne media

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 15:30
- Jest taka część osób, dla których wolne media w Polsce są tylko wtedy, gdy są w rękach niemieckich - mówił w Polskim Radiu 24 artysta, Jan Pietrzak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krasnodębski ws. ogłoszenia UE "strefą wolności LGBT+": deklaracja polityczna bez konsekwencji prawnych

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 08:56
- Ta sprawa nie zakończy się na deklaracji, Komisja będzie podejmowała działania, żeby implementować tę ideologię - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń