X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Mosiński: wymiar sprawiedliwości III RP nie chciał wyjaśniać zbrodni komunistycznych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 08:10
- Kpiną z ofiar i wymiaru sprawiedliwości było zakwalifikowanie wydarzeń z grudnia 1970 roku jako bójki z użyciem broni ze skutkiem śmiertelnym. Wymiar sprawiedliwości III RP nie chciał zajmować się wyjaśnianiem zbrodni komunistycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. 
Jan Mosiński
Jan MosińskiFoto: PR24

W Polsce do tej pory nie ukarano zbrodniarzy komunistycznych, między innymi sprawców pacyfikacji kopalni "Wujek" czy tragicznych wydarzeń z grudnia 1970 roku.

g1 1200.jpg
Prezydent: jesteśmy im winni wdzięczność za to, że żyjemy w wolnym kraju. Obchody 50. rocznicy Grudnia '70

- Wymiar sprawiedliwości III RP to smutna karta historii, ale związana z tak zwanymi elitami, które nie chciały zajmować się wyjaśnianiem zbrodni komunistycznych – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński.


Posłuchaj
12:50 _PR24_AAC 2020_12_17-07-15-33.mp3 Jan Mosiński o braku rozliczeń zbrodni komunistycznych w Polsce (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

- Kiedy byłem w ścisłym kierownictwie Solidarności, wydawało się nam, że walczymy z wiatrakami. Nasz pełnomocnik, mecenas Andrzejewski, który reprezentował nas przed sądami, czasami miał też takie przeczucie, że walczy z machiną, która nie chce do końca wyjaśnić tych zbrodni – dodał polityk.

Czytaj także:

Jego zdaniem "kpiną z wymiaru sprawiedliwości, kpiną z ofiar grudnia roku siedemdziesiątego była decyzja sądu warszawskiego, który zakwalifikował tamte wydarzenia jako bójkę z użyciem broni ze skutkiem śmiertelnym".

Jak zaznaczył, pokazuje to, że "ci, którzy doznali wiele szkód – oczywiście ci, którzy przeżyli te wydarzenia – czuli się źle z tym, że nie ma sprawiedliwości w wolnej Polsce. Czuli się źle w III RP, która powinna wyjaśnić zbrodnie komunizmu, zbrodnie ludobójstwa i ukarać winnych – podsumował poseł PiS.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: 24 Pytania - Rozmowa poranka
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 17.12.2020
Godzina emisji: 7.15

bartos

Czytaj także

50 lat od "czarnego czwartku" w Gdyni. Historyk: apogeum brutalności komunistycznej władzy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 02:54
Historyk profesor Mirosław Golon tłumaczy, że masakra robotników w Gdyni w grudniu 1970 roku, była zemstą komunistycznych władz za protesty na Wybrzeżu. Dziś mija 50 lat od "czarnego czwartku" w Gdyni.
rozwiń zwiń