X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Mosiński: nie ma przesłanek do wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 07:59
- Na chwilę obecną kontrolujemy i monitorujemy całą sytuację, jeśli chodzi o koronawirusa. (...) Myślę, że trzymamy rękę na pulsie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Audio
  • Jan Mosiński o walce z koronawirusem w Polsce ("242 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)
Jan Mosiński
Jan MosińskiFoto: PR24

Ostatnie dni przyniosły rekordowe wzrosty zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W związku ze znacznym wzrostem zachorowań rząd podjął decyzję o wpisaniu całej Polski do tzw. strefy żółtej - strefy z wprowadzonymi częściowymi ograniczeniami. O walce z pandemią w kraju mówił w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" poseł PiS Jan Mosiński.

covid ludzie stock 1200 (2).jpg
"Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli". Eksperci PAN o pandemii

Gość PR24 podkreślił, że nie zgadza się z padającymi w części mediów, m.in. w "Newsweeku" twierdzeniami, że rząd "przegrał walkę z koronawirusem". - Przypominam, że od wiosny walczymy z koronawirusem i dzięki naszym działaniom, zwłaszcza tarczom antykryzysowym, które krytykowało wiele środowisk z partii opozycyjnych, uratowaliśmy ok. 3 mln miejsc pracy, a z budżetu państwa trafiło do polskich firm (...) ponad 142 mld zł. Gdyby tego nie było, mielibyśmy 3-milionowe bezrobocie i totalny chaos w Polsce - mówił Jan Mosiński.

Zobacz także:

Walka z pandemią trwa

Poseł PiS podkreślił, że walka z pandemią nadal trwa. Polityk został zapytany, czy w związku z rekordami dziennymi zakażeń uważa, że należy w Polsce wprowadzić stan wyjątkowy lub inny stan nadzwyczajny.

- Nie ma na chwilę obecną przesłanek ku temu, aby wprowadzać któryś ze stanów (nadzwyczajnych). Na chwilę obecną kontrolujemy i monitorujemy całą sytuację, jeśli chodzi o koronawirusa. Jest specjalny zespół, który ma za zadanie codziennie monitorować sytuację w skali ogólnopolskiej poprzez 16 zespołów wojewódzkich i tak dalej. Myślę, że trzymamy rękę na pulsie - mówił Jan Mosiński.

Libicki1200.jpg
Libicki: mówienie o tym, że koronawirus nie istnieje, jest totalną bzdurą

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się też do trwających w weekend demonstracji tzw. antymaseczkowców - osób przeciwnych wprowadzaniu w Polsce zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19. Ich zachowanie nazwał "daleko idącą nieodpowiedzialnością i brakiem szacunku do prawa". - Można się nie zgadzać, żyjemy w wolnym kraju. Można się nie zgadzać z takim czy innym rozwiązaniem, ale ono obowiązuje i należy go przestrzegać - podkreślił.

Posłuchaj
12:00 PR24_MPLS 2020_10_12-07-15-31_JanMosiński.mp3 Jan Mosiński o walce z koronawirusem w Polsce ("242 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Mirosław Skowron
Gość: Jan Mosiński (PiS)
Data emisji: 12.10.2020
Godzina emisji: 07.15

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie można wykluczyć ogłoszenia stanu klęski żywiołowej". Publicyści o epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 10:00
- Kolejny lockdown wydaje się mało prawdopodobny, ale gdyby groziło nam zawalenie się ochrony zdrowia, to nie wykluczam takiego scenariusza - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki. Gośćmi audycji "Debata poranka" byli również Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywności sportowe w mieście tylko w maseczce. Minister zdrowia wyjaśnia nowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 15:12
- Podczas aktywności sportowych w przestrzeniach miejskich jest zobowiązanie do noszenia maseczki, dotyczy to również jazdy na rowerze - przekazało portalowi PolskiegoRadia24.pl Ministerstwo Zdrowia. Resort dodał natomiast, że "na terenach zielonych ten obowiązek nie jest konieczny, o ile można zachować dystans".
rozwiń zwiń