X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie będziemy im się wtrącać ani przeszkadzać". Poseł PSL Marek Sawicki o rządach Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 08:20
- Zjednoczona Prawica ma potwierdzone w ostatnich wyborach, i parlamentarnych, i prezydenckich prawo do rządzenia i tego rządzenia od nich oczekujemy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki.
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: PR24

Liderzy trzech ugrupowań prawicowych: Jarosław Kaczyński - PiS, Jarosław Gowin - Porozumienie i Zbigniew Ziobro - Solidarna Polska podpisali w Warszawie nową umowę koalicyjną. - Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego "zawarte porozumienie, to potwierdzenie zobowiązań wobec milionów wyborców". - I w sumie porozumienie również właśnie z naszymi wyborcami co do realizacji naszego programu w kolejnych trzech latach - ocenił szef rządu.

"Spory wewnętrzne są ważniejsze niż rozmowa z obywatelami"

W audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" Mirosław Skowron pytał posła PSL, b. ministra rolnictwa Marka Sawickiego o znaczenie porozumienia koalicyjnego liderów Zjednoczonej Prawicy.

- Podpisano porozumienie, którego w mojej ocenie nie ma. Wiemy tylko tyle, że prawdopodobnie partnerzy PiS-u dostaną podobne miejsca na listach w 2023, co w roku 2019. Innych szczegółów brak - stwierdził w PR24 Marek Sawicki. - Jest wiele ważnych spraw, które należy omawiać i komunikować, a widać, że spory wewnętrzne są ważniejsze niż rozmowa z obywatelami (...). Nie wiemy, w jakim kierunku będziemy zmierzać. Jestem zdumiony - kontynuował.

Polityk PSL był pytany też o to, czy zawirowania w koalicji rządzącej nie były okazją dla PSL-u. Spekulacje, które pojawiały się w przestrzeni publicznej informujące o tym, że PSL może wzmocnić rządzącą koalicję, Marek Sawicki nazwał "kaczkami dziennikarskimi".

gowin kaczyński 1200 pap.jpg
Nowa umowa koalicyjna. Doradca prezydenta: było społeczne oczekiwanie na kontynuowanie dobrej zmiany

- Polska Zjednoczona Prawica ma potwierdzone w ostatnich wyborach, i parlamentarnych, i prezydenckich prawo do rządzenia i tego rządzenia od nich oczekujemy. Nie będziemy im się wtrącać ani przeszkadzać (...) - przekonywał Marek Sawicki. - Musi być wola dwóch stron. Nie było dla nas żadnego zaproszenia ze strony PiS-u. Nie było też żadnej woli ze strony KO-PSL. To była wirtualna dyskusja - dodał.

Czytaj również:

Odnosząc się na koniec rozmowy do przedłużającego się czasu rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego, gość PR24 podkreślił, że on jako doświadczony polityk "takich sporów przeżył sporo w różnych konfiguracjach". - Problemem jest to, że trwają zbyt długo. Powinny być szybko zakończone - podsumował.

Posłuchaj

10:48 SAWICKI.mp3 28.09.2020 Marek Sawicki: widać, że spory wewnętrzne w Zjednoczonej Prawicy są ważniejsze niż rozmowa z obywatelami. (24 Pytania/PR24)

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Mirosław Skowron
Gość: Marek Sawicki, PSL, Koalicja Polska
Data emisji: 28.09.2020
Godzina emisji: 07.36

Polskie Radio 24/PAP/IAR/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy. Antoni Macierewicz: potwierdzono obrany cel

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 19:24
- Potwierdzono kurs i cel obrane już kilka lat temu przez obecną ekipę rządzącą - tak o podpisanej w sobotę nowej umowie koalicyjnej w Polskim Radiu 24 mówił wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński wicepremierem? Publicysta: to wyraz poświęcenia

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 13:00
- Jedynym politykiem, który mógłby uśmierzyć iskrzenie na linii minister Zbigniew Ziobro - premier Mateusz Morawiecki jest Jarosław Kaczyński - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). Gościem był również politolog prof. Mieczysław Ryba. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjednoczona Prawica wciąż zjednoczona. Były opozycjonista: Polska ma przed sobą przynajmniej trzy lata rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 14:47
- Jestem zwolennikiem tego, by obecnie, w tych trudnych czasach, na czele rządu stanął Jarosław Kaczyński. Jednak najważniejsze jest to, że po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej Polska ma przed sobą minimum trzy lata spokojnego rozwoju - powiedział Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podpisano umowę koalicyjną Zjednoczonej Prawicy. Reszczyński: prezes PiS superarbitrem

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 15:39
- Z racji swojego doświadczenia Jarosław Kaczyński jest w stanie przyhamowywać pewne ambicje, powstrzymywać kontrowersje i działać stymulująco między szefami siłowych resortów, a premierem Mateuszem Morawieckim - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński. Gościem był również Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobrze się skończyło". Marek Król o podpisaniu przez liderów Zjednoczonej Prawicy porozumienia koalicyjnego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 17:39
- Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości nie byliby w stanie przejść przez przedterminowe wybory z sukcesem, a mam na myśli przekroczenie progu 5 procent poparcia. Ani Porozumienie, ani Solidarna Polska takich szans nie miały i w takiej sytuacji obie partie musiały ustąpić - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa umowa koalicyjna. Doradca prezydenta: było społeczne oczekiwanie na kontynuowanie dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 15:35
- Dobrze, że sytuacja się ustabilizowała, gdyż Zjednoczona Prawica, patrząc na minione lata, wniosła dużą wartość do polskiej polityki i życia gospodarczego, a także polityki międzynarodowej - powiedział Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń