X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kukiz’15 pozostanie w Koalicji Polskiej? Sawicki: nikt takich gwarancji dać nie może

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 08:40
- Kukiz’15 ma już swoją pozycję w naszej koalicji, jest przecież jej współtwórcą. To od członków tego ruchu zależy, czy nadal będą ją rozwijać, czy będą się z niej wycofywać - powiedział Marek Sawicki z Koalicji Polskiej.
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: PR24

Marek Sawicki odniósł się do sytuacji panującej wewnątrz Koalicji Polskiej, którą tworzą Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 i Unia Europejskich Demokratów. Podkreślił, że celem PSL, jako najsilniejszej partii w sojuszu, jest zbudowanie szerszego porozumienia niż tylko z dwoma wspomnianymi ugrupowaniami.

Marek-Sawicki-PR1-1200.jpg
Poseł PSL Marek Sawicki: nie jesteśmy przystawką Platformy, nie będziemy też przybudówką PiS
Posłuchaj
14:20 PR24_MPLS 2020_08_21-07-35-43.mp3 Marek Sawicki o sytuacji wewnętrznej w Koalicji Polskiej i relacjach z posłami Kukiz'15 ("24 pytania")

- Jesteśmy otwarci. Kukiz’15 ma już swoją pozycję w naszej koalicji, jest przecież jej współtwórcą. To od członków tego ruchu zależy, czy nadal będą ją rozwijać, czy będą się z niej wycofywać. W Koalicji Polskiej jest jedna podstawowa zasada: szanujemy własne zdanie. Jeśli w pewnych kwestiach mamy odmienne poglądy, to nie będziemy przymuszać się do jakiegoś głosowania w Sejmie, co do którego nie jesteśmy przekonani - wskazał Marek Sawicki.  

CZYTAJ TAKŻE:

Podmiotowe traktowanie  

Dodał, że Kukiz’15 jest traktowany w Koalicji Polskiej podmiotowo i ma możliwość wprowadzania swoich idei. - Zapisane są one do statutu Koalicji Polskiej. Z drugiej strony oczekujemy, że również nasza podmiotowość będzie szanowana - stwierdził rozmówca Adriana Klarenbacha.

Sawicki zaznaczył także, że nikt nie może dać gwarancji, iż Kukiz’15 pozostanie w Koalicji Polskiej "do końca".

* * *

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Marek Sawicki, Koalicja Polska
Data emisji: 21.08.2020
Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Krzysztof Paszyk: droga PSL to kurs samodzielności

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 17:15
- Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów. Te trzy lata będą z pewnością czasem, który trzeba będzie intensywnie przepracować - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, poseł PSL. Zapowiedział, że jego ugrupowanie szykuje "jesienną ofensywę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS negocjuje z PSL ws. koalicji? Stefan Krajewski: ja takich rozmów nie prowadzę

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 18:01
- Mamy czas wakacji, więc takich tematów trzeba trochę dla mediów, by było o czym rozmawiać. Być może ktoś komuś coś proponuje, ale nie mam na ten temat informacji - powiedział Stefan Krajewski, poseł PSL-Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń