X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Gdula: Trzaskowski nie jest kandydatem poszkodowanym. Ma premię za nowość

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 08:15
- Ze zdziwieniem przyjmuję sygnały, że może wszyscy kandydaci powinni zbierać podpisy, bo Rafał Trzaskowski będzie musiał zbierać podpisy. Na pewno nie można powiedzieć, że jest on kandydatem jakoś szczególnie poszkodowanym. Wyrównują się problemy i zalety - mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Maciej Gdula, poseł Lewicy, a także socjolog.
Audio
  • Maciej Gdula o wyborach prezydenckich ("24 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)
Maciej Gdula
Maciej GdulaFoto: PR24
Marcin Kulasek 1200.JPG
Lewica nie ma zamiaru iść drogą KO. Kulasek: w trakcie wyścigu zaprzęgu się nie zmienia

Koalicja Obywatelska podjęła decyzję o zmianie kandydata w wyborach prezydenckich. Tym samym w nadchodzącej elekcji jeden z kandydatów jest w sytuacji odmiennej od konkurentów - między innymi jako jedyny nie ma zebranych 100 tys. podpisów poparcia. Ten - wyjątkowy w historii polskiej polityki - wyścig prezydencki komentował w Polskim Radiu 24 dr hab. Maciej Gdula.

Czy Rafał Trzaskowski jest na przegranej pozycji?

Pierwsze sondaże po ogłoszeniu kandydatury przez KO wskazują, że Rafał Trzaskowski szybko odrabia straty, które spowodowały działania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Poprzednia kandydatka głównej partii opozycyjnej w pewnym momencie postulowała bojkot wyborów i doprowadziła do spadku swojego poparcia, które osiągnęło poziom 2 proc. Tymczasem Rafał Trzaskowski w pierwszym sondażu, w którym został ujęty, od razu zyskał 11 proc., obecnie zaś już jest na drugim miejscu.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] "Kandydat sprawdzony, któremu można ufać". Poseł PiS wskazuje mocne strony Andrzeja Dudy

- Na pewno na początku ma premię za nowość. Każdy chce się dowiedzieć, co Rafał Trzaskowski myśli w różnych ważnych sprawach, o których już się zdążyli inni kandydaci wypowiedzieć. Mieliśmy wcześniej debaty, w których kandydaci zajmowali stanowisko. Rafał Trzaskowski może teraz powiedzieć, co myśli o tych sprawach, kiedy inni kandydaci - można powiedzieć - już się zdecydowali. Jest zaciekawienie, jak będzie prowadził kampanię, jaka będzie jego wizja prezydentury. Ma na pewno "fory" - mówił w Maciej Gdula.

Anna Maria Żukowska 1200.jpg
"Są potrzebne w każdym demokratycznym państwie". Żukowska o mediach publicznych

"Wyrównują się problemy i zalety"

Maciej Gdula podkreślił, że pozycja Rafała Trzaskowskiego wcale nie jest zła. Zwrócił także uwagę na to, że w takim świetle próbują przedstawić ją politycy Koalicji Obywatelskiej, jest to jednak fałszywa ocena, bo tam, gdzie traci do innych kandydatów, tam zyskuje to, czego konkurenci już zyskać nie mogą.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Krzysztof Gawkowski: wybory prezydenckie będą miały charakter mieszany

- Ze zdziwieniem przyjmuję te sygnały płynące np. z Senatu, że może wszyscy kandydaci powinni zbierać podpisy, bo Rafał Trzaskowski będzie musiał zbierać podpisy. Na pewno nie można powiedzieć, że jest on kandydatem jakoś szczególnie poszkodowanym. Wyrównują się problemy i zalety związane z tym, że jest takim zawodnikiem później startującym - podkreślił polityk Lewicy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: dr hab. Maciej Gdula (Wiosna)
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 07.16

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak: Rafał Trzaskowski jest drugim Ryszardem Petru

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:00
- Przypuszczam, że Rafał Trzaskowski, gdyby został prezydentem Polski i na przykład otrzymał jakieś lukratywne stanowisko w Unii Europejskiej, to mógłby zachować się identycznie, jak zachował się w przypadku Warszawy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Marek Jakubiak, który po raz drugi będzie rywalizował z Rafałem Trzaskowskim o prezydenturę, tym razem w całej Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To pole do dialogu, na który wszyscy czekali". Posłanka Lewicy o okrągłym stole ws. wyborów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 20:20
- Bardzo dobrze, że okrągły stół zgromadził wszystkie ugrupowania. To pole do dialogu, na który wszyscy czekali. To był dobry ruch ze strony Lewicy - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Hanna Gill-Piątek z parlamentarnego klubu Lewicy.
rozwiń zwiń