X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Światowa szachownica". Trwają protesty w Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 21:11
- Władze regionu są pomiędzy młotem a kowadłem, pomiędzy Pekinem, który nie jest gotowy do ustępstw a mieszkańcami, którzy nie akceptują obecnego modelu rządów – mówił w Polskim Radiu 24 o sytuacji w Hongkongu dr Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
Był to już 11. z rzędu weekend masowych protestów przeciwko administracji Hongkongu
Był to już 11. z rzędu weekend masowych protestów przeciwko administracji HongkonguFoto: PAP/EPA/JEROME FAVRE

W ostatnich tygodniach regularnie dochodziło do starć pomiędzy protestującymi a policją, która wielokrotnie używała gazu łzawiącego. W ostatnią niedzielę marsz ulicami miasta odbył się jednak bez tego rodzaju incydentów, mimo że policja wyraziła wcześniej zgodę tylko na manifestację w Parku Wiktorii. Według organizatorów w demonstracji uczestniczyło co najmniej 1,7 mln osób.

hong1200.jpg
Londyn: chiński ambasador nie wyklucza interwencji w Hongkongu

- Głównym żądaniem demonstrujących było wycofanie ustawy ekstradycyjnej, pozwalającej na ekstradycję do krajów, z którymi Hongkong nie ma podpisanej odpowiedniej umowy, w tym do Chin kontynentalnych, gdzie sądy realnie nie istnieją – mówił dr Michał Bogusz i przypominał, że dla młodych ludzi istotna jest także data 2047 r. gdy region przestanie mieć specjalny status - Jego mieszkańcy staną się zwykłymi obywatelami CHRL, co nie jest dla nich zbyt świetlaną perspektywą – zaznaczył.

- Rząd chiński ma za mało czasu żeby zdławić protest przed październikową, 70. rocznicą powstania CHRL, ale część analityków uważa, że presja wewnętrzna na Komunistyczną partię Chin będzie tak duża, że będzie zmuszony wkroczyć i zdecydować się na rozwiązanie siłowe, ponieważ obecna sytuacja podważa prestiż partii wewnątrz samych Chin. Z drugiej strony olbrzymie konsekwencje ekonomiczne takiego ruchu mogą być dla Chin katastrofalne. Władze w Pekinie, podobnie jak protestujący, są między młotem a kowadłem – stwierdził dr Michał Bogusz.

Demonstranci domagają się wycofania projektu nowelizacji prawa ekstradycyjnego, niezależnego śledztwa w sprawie możliwego nadużycia siły przez policję, uwolnienia osób zatrzymanych w związku z protestami, wycofania wobec nich określenia "zamieszki" oraz powszechnych, demokratycznych wyborów władz regionu. Niektórzy żądają również dymisji ich obecnej szefowej Carrie Lam, której popularność spadła w związku z trwającym kryzysem do najniższego poziomu w historii.

Rozmawiał Michał Żakowski.

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 19.08.2019

Godzina emisji: 20:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protesty w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 18:20
Nie ustają protesty w Hongkongu. Przeciwnicy władz po raz kolejny wyszli na ulice żądając wycofania z parlamentu ustawy ekstradycyjnej. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Hongkongu protestowało co najmniej 1,7 mln osób

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 23:30
Co najmniej 1,7 mln osób wzięło udział w niedzielę w antyrządowej manifestacji w Parku Wiktorii w Hongkongu – podali organizatorzy, apelując do władz o wysłuchanie głosu protestujących. Według policji w szczytowym momencie demonstrowało 128 tys. osób.
rozwiń zwiń