X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zaczyna się wyłaniać prawdziwy Donald Tusk". Kożuszek o działaniach p.o. szefa PO

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 19:51
- Obraz Donalda Tuska, który stworzyły sprzyjające opozycji media, odchodzi do lamusa. To może być ciężkie przebudzenie dla niektórych zwolenników PO - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Gazety Polskiej Codziennie" Maciej Kożuszek. - Donald Tusk dość mocno uderzył w formację Szymona Hołowni - oceniał z kolei Maciej Gierej z mPolska24. 
P.o. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (C) i poseł KO Marcin Kierwiński (P)
P.o. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (C) i poseł KO Marcin Kierwiński (P) Foto: PAP/Tomasz Gzell

W czwartek (22 lipca) wieczorem, Borys Budka, wiceprzewodniczący, a do niedawna przewodniczący Platformy Obywatelskiej, został szefem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Rezygnację z tej funkcji złożył zaś Cezary Tomczyk, który ma być w przyszłości wiceprzewodniczącym PO odpowiedzialnym za kampanie wyborcze. Zmiany na stanowisku szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej chciał p.o. przewodniczący PO Donald Tusk.

shutterstock donald tusk free 1200.jpg
Artur Łącki o przewodnictwie Donalda Tuska: scenariusz jest otwarty i wszystko przed nami

Donald Tusk "uderzył w formację Hołowni"

- Jak chodzi o PO, to można powiedzieć: Donald "wszystko mogę" Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gierej z mPolska24. - Podobnie jest skonstruowana partia, z którą Donald Tusk będzie walczyć, czyli PiS. Obydwaj liderzy stylem zarządzania partią się nie różnią - zauważył publicysta. 

Czytaj także: 

W ocenie gościa "Debaty PR24", "Donald Tusk dość mocno uderzył w formację Szymona Hołowni". - Ten projekt nie będzie miał dużych perspektyw, wszystko będzie szło w stronę PO, tym bardziej, że doświadczenie Donalda Tuska jest wielkie. Narracja budowana przez media b. często sprzyjające rządowi, mówiące o tym, że "go młodzież nie zna" - być może to dla niego lepiej. Na pewno to doświadczony zawodnik i reakcja PiS na jego powrót świadczy o tym, że trochę namieszał - ocenił Mariusz Gierej. 

"Zaskakująca spolegliwość"

Zdaniem Macieja Kożuszka z "Gazety Polskiej Codziennie", dokonując zmian w kierownictwie PO, Donald Tusk pokazał, że "jednym gestem dłoni może wszystkie pionki z szachownicy zgarnąć i poustawiać na nowo, według swojego widzimisię". - Oczywiście wiem, że podnoszone są argumenty, że "to niedemokratyczne, a to obrońcy demokracji", ale z drugiej strony - to są partie polityczne. Nikt nie powiedział, że partia zarządzana demokratycznie będzie działać lepiej niż kierowana na sposób wodzowski - dodał publicysta.

Zwrócił uwagę, że "zaskakująca jest spolegliwość z jaką wszyscy dają się przedstawiać na nowo po powrocie Donalda Tuska". 

Elżbieta Witek 1200 F.jpg
Elżbieta Witek: agresja podczas spotkań rozpoczęła się od powrotu Tuska

Gość "Debaty PR24" ocenił też, że z wypowiedzi p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej "zaczyna się wyłaniać prawdziwy Donald Tusk". - Obraz, który stworzyły sprzyjające opozycji media, że Donald Tusk to taki ciepły facet, który nigdy się nie zdenerwuje, zawsze z mediami pogada, zażartuje i jest zupełnie inny niż ci sztywni pisowcy, powoli odchodzi do lamusa. Było to widoczne w tej dziwnej tyradzie do dziennikarki, która mu nawet nie zadała pytania. - To jest Tusk, jakiego można pamiętać ze słów "jak myślicie, że to są wasze pieniądze, to sobie je wypłaćcie" - dodał Maciej Kożuszek dodając, że to "może być ciężkie przebudzenie dla niektórych zwolenników PO".

Posłuchaj
21:09 Debata - Cz. I - PR24_mp3 2021_07_23-18-06-37.mp3 Maciej Kożuszek i Mariusz Gierej o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce ("Debata PR24" - cz. I/ PR24)

23:17 Debata - Cz. II - PR24_mp3 2021_07_23-18-06-37.mp3 Maciej Kożuszek i Mariusz Gierej o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce ("Debata PR24" - cz. II/ PR24)

Więcej komentarza do sytuacji na polskiej scenie politycznej - w nagraniach. Zachęcamy do ich wysłuchania. 

***

Audycja: "Debata dnia"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

Goście: Mariusz Gierej (mPolska24), Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 23.07.2021

Godzina emisji: 18.06


mbl

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: zagrożenie międzynarodowe ściśle wiąże się z Donaldem Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 12:50
- Nikt nie traktuje Donalda Tuska jako polskiego polityka, tylko jako pewien rodzaj narzędzia, którego używa Berlin - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W konfrontacji z premierem niewiele będzie mieć do powiedzenia". Milczanowska o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 09:20
- Donald Tusk, polaryzując scenę polityczną, świadomie atakuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a jednocześnie unika konfrontacji z premierem Mateuszem Morawieckim - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS. Gościem audycji była także Urszula Nowogórska z PSL-KP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakochałem się w Tusku". Urban komplementuje szefa PO w rozmowie z Jaruzelską

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:50
- Tusk to jest piękna melodia - stwierdził Jerzy Urban w wywiadzie dla Moniki Jaruzelskiej w programie internetowym "Monika Jaruzelska zaprasza". Dodał, że Tusk bardzo urósł w jego oczach, bo "jawił się samą mądrością, samym wdziękiem, kimś w wymiarze męża stanu". 
rozwiń zwiń