X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Łącki o przewodnictwie Donalda Tuska: scenariusz jest otwarty i wszystko przed nami

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 09:27
- Donald Tusk został szefem partii i układa ją teraz według tego, jak on widzi, żeby ona funkcjonowała i pracowała - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Łącki (PO). Gościem audycji była także Agnieszka Górska (PiS).
pap tusk budka 1200.jpg
Borys Budka - szefem klubu Koalicji Obywatelskiej

- Według naszego platformerskiego statutu przewodniczący partii ma prawo wyznaczać przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej i z tego skorzystał - powiedział Artur Łącki, odnosząc się do poparcia dla Borysa Budki, obecnego wiceszefa PO, a wcześniej także przewodniczącego PO, który został w czwartek ponownie wybrany na szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Wcześniej rezygnację z tej funkcji złożył Cezary Tomczyk. Zmiany w klubie KO nastąpiły na życzenie obecnego lidera partii Donalda Tuska.

Posłuchaj
20:49 PR24_mp3 2021_07_23-08-07-05.mp3 Artur Łącki: to była jedna z bardzo dużych zmian (Polskie Radio 24)

- Przewodniczący Tusk został szefem partii i układa ją teraz według tego, jak on widzi, żeby ona funkcjonowała i pracowała, i to była jedna z bardzo dużych zmian, o których wiedzieliśmy od samego początku - zaznaczył. - Uważam, że pan Cezary Tomczyk był bardzo dobrym przewodniczącym klubu, nie uważam, że pan Budka będzie złym, i zdaję sobie sprawę, że to jest tylko i wyłącznie prerogatywa przewodniczącego, aby ułożyć to tak, jak on chce - dodał.

Poseł PO, zapytany o to, do kiedy w Platformie będzie przewodniczyć Donald Tusk, odpowiedział, że "takie pytania też padały u nas i nie została udzielona na nie odpowiedź". - Ja uważam, że może sprawować swój urząd do końca kadencji, bo tak wynika z naszego statutu - zaznaczył. Dodał też, że "kiedyś w jednej z rozmów z posłami pan przewodniczący zasugerował, że może to zrobić właśnie do stycznia czy lutego i wtedy rozpisać wybory". - Scenariusz jest więc otwarty i wszystko przed nami - podkreślił. 

Agnieszka Górska z PiS odniosła się z kolei do reformy wymiaru sprawiedliwości. Jak powiedziała, "w Polsce obowiązuje Konstytucja Rzeczpospolitej i zasada legalizmu". - Jesteśmy na pewno państwem suwerennym i nie ma zgody na możliwości realizacji postanowień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - zaznaczyła. 

Jak wskazała, "z perspektywy naszego państwa istotne jest orzeczenie TSUE, ale również Trybunału Konstytucyjnego", jednak tylko wówczas, gdy "obie te instytucje wydają wyroki i orzekają na podstawie przepisów prawa i w jego granicach". 

- Przypomnę, że art. 5 z Traktatu o Unii Europejskiej wyznacza jego [TSUE] granice i kompetencje - podkreśliła. - TSUE zatem wychodzi poza obszar swoich kompetencji. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

GościeAgnieszka Górska, PiS; Artur Łącki, PO

Data emisji: 23.07.2021

Godzina: 08.07

PAP/ jb

Czytaj także

"Jako premier był wymarzonym partnerem dla Niemiec i Rosji". Prof. Bogdan Musiał o Donaldzie Tusku

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 14:37
- Dojście PiS do władzy w 2015 roku i rządy tej formacji bardzo Niemcom przeszkadzają. Dla naszych zachodnich sąsiadów, ale też dla Moskwy wymarzonym partnerem jako premier był Donald Tusk - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał, ekspert ds. relacji polsko-niemieckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakochałem się w Tusku". Urban komplementuje szefa PO w rozmowie z Jaruzelską

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:50
- Tusk to jest piękna melodia - stwierdził Jerzy Urban w wywiadzie dla Moniki Jaruzelskiej w programie internetowym "Monika Jaruzelska zaprasza". Dodał, że Tusk bardzo urósł w jego oczach, bo "jawił się samą mądrością, samym wdziękiem, kimś w wymiarze męża stanu". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk szefem PO tylko do stycznia? Kierwiński: o tym zdecyduje Rada Krajowa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 08:28
- To będzie decyzja Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, Zarządu Krajowego. Będziemy o różnych wariantach rozmawiali - mówił Marcin Kierwiński, pytany w Polskim Radiu 24, czy przewodnictwo Donalda Tuska w PO będzie poddane weryfikacji w styczniu przyszłego roku, tak jak - zgodnie ze statutem - miało się to odbyć z Borysem Budką.
rozwiń zwiń