X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicysta o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: myślę, że Janusz Kowalski pozostanie na stanowisku

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 10:22
- Dla Solidarnej Polski, która buduje swoją autonomiczną pozycję pod kątem wyborów w 2023 r., zwolnienie Janusza Kowalskiego byłoby wymarzonym prezentem. Za pół roku nikt by nie pamiętał, co mówił, tylko że został usunięty przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, bo bronił Polski przed UE - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta. W dyskusji wzięli również udział Michał Płociński ("Rzeczpospolita") i Wojciech Biedroń ("Sieci").
Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski podczas konferencji prasowej w Sejmie, Warszawa, 07.12.2020
Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski podczas konferencji prasowej w Sejmie, Warszawa, 07.12.2020Foto: PAP/Rafał Guz

Z informacji PAP w Prawie i Sprawiedliwości wynika, że wiceszef MAP Janusz Kowalski wkrótce ma stracić stanowisko, co ma związek z jego ostatnimi wypowiedziami dotyczącymi negocjacji unijnego budżetu. Następcę Kowalskiego - zgodnie z umową koalicyjną - ma zarekomendować Solidarna Polska.

Zbigniew Ziobro pr24 1200.jpg
"Plotka, która ma wywołać napięcie wewnątrz koalicji". Ziobro o dymisji Kowalskiego

Zdaniem Wojciecha Wybranowskiego wiceminister Janusz Kowalski zostanie na swoim stanowisku, ponieważ w interesie PiS nie jest dzisiaj osłabianie pozycji Solidarnej Polski.

- Ten obóz wspólnych poglądów i ideałów przestał istnieć. W 2015 r. Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska mówiły niemal jednym głosem w kwestiach światopoglądowych i ideologicznych, broniły wartości chrześcijańskich. To był monolit. Jedynie Jarosław Gowin i Porozumienie z lekkim liberalizmem miało być wyjściem Zjednoczonej Prawicy w stronę środowisk przedsiębiorców. Dzisiaj Solidarna Polska twardo akcentuje wartości konserwatywne i stąd hasła, które dla PiS, zmierzającego w stronę umiarkowanej chadecji, nie są na rękę - komentował publicysta.

Posłuchaj
22:17 _PR24_AAC 2020_12_16-08-36-43.mp3 16.12.2020 (Polskie Radio 24 / Debata poranka)

Michał Płociński ocenił, że nie dojdzie do kryzysu koalicji rządzącej. - Nie będzie żadnego rozliczania Solidarnej Polski, raczej w ramach Zjednoczonej Prawicy dostanie symboliczne wsparcie od prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by zachować równowagę w koalicji. Tacy ludzie jak Janusz Kowalski są potrzebni. (…) Nie wierzę w osłabianie Solidarnej Polski w żaden sposób - zaznaczył.

Wojciech Biedroń stwierdził, że Jarosław Kaczyński dąży do uspokojenie sytuacji w koalicji rządzącej. - Ostrzeżenie dla jednego z koalicjantów Zjednoczonej Prawicy leży na stole nie od dziś (…). Sytuacja powinna się unormować. Od kwietnia mamy do czynienia z widocznymi działaniami w Zjednoczonej Prawicy, które mogą budzić niepokój wyborców. Tak trudna koalicja, niejednorodni partnerzy, zawsze będą budzić większe lub mniejsze kontrowersje czy ruchy frakcyjne, tu nie ma się czemu dziwić - dodał.

Czytaj również:

   Solidarna Polska krytycznie przyjęła ubiegłotygodniowy szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Partia Zbigniewa Ziobro nie zgadza się na powiązanie wypłaty unijnych funduszy z tzw. mechanizmem praworządności, pomimo że podczas szczytu wynegocjowano zapisy, które zawężają stosowanie tego rozwiązania.

   Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

   * * *

   Audycja: Temat dnia / Gość PR24

   Prowadzący: Eliza Olczyk

   Goście: Wojciech Biedroń, Michał Płociński, Wojciech Wybranowski

   Data emisji: 15.12.2020

   Godzina emisji: 8.35

   PR24/ka

   Czytaj także

   "Wyjście z koalicji byłoby krokiem samobójczym". Publicysta o Solidarnej Polsce

   Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 13:18
   - Fakt, że Zbigniew Ziobro jest ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym to bardzo dużo, to istotna funkcja mająca wpływ na życie polityczne i inicjowanie pewnych działań. Bez tego Solidarna Polska przestałaby istnieć jako aktywny gracz na scenie politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
   rozwiń zwiń

   Czytaj także

   Polska nadzieją konserwatywnej Europy? Macierewicz: tu chodzi o normalność

   Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 07:57
   - Jesteśmy nadzieją. Fala neomarksizmu ogarnęła znaczną część społeczeństw Europy i próbuje też niszczyć Polskę - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, były szef MON i marszałek senior Sejmu IX kadencji.
   rozwiń zwiń