X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Od tarć w koalicji do rozpadu rządu jest daleko". Kobeszko o nastrojach w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 10:04
- Widzimy tarcia w koalicji. Do tezy, że spowodują one w najbliższym czasie rozpad rządu, jest jeszcze daleko - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także publicysta Miłosz Lodowski i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Premier Mateusz Morawiecki i minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro; zdjęcie ilustracyjne
Premier Mateusz Morawiecki i minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro; zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Marcin Obara

Solidarna Polska krytycznie przyjęła ubiegłotygodniowy szczyt Rady Europejskiej w Brukseli. Partia Zbigniewa Ziobry nie zgadza się na powiązanie wypłaty unijnych funduszy z tzw. mechanizmem praworządności, pomimo że podczas szczytu wynegocjowano zapisy, które zawężają stosowanie tego rozwiązania.

Zbigniew Ziobro pr24 1200.jpg
"Plotka, która ma wywołać napięcie wewnątrz koalicji". Ziobro o dymisji Kowalskiego

Polska Agencja Prasowa, powołując się na nieoficjalne informacje, podała we wtorek rano, że wiceszef MAP Janusz Kowalski wkrótce ma stracić stanowisko. Taką decyzję podjął wicepremier, szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin i ma to związek z ostatnimi wypowiedziami Kowalskiego dotyczącymi negocjacji unijnego budżetu - podała agencja.

W Polskim Radiu 24 do tych informacji odniósł się szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Jak zaznaczył minister, wniosek Kowalskiego był "w pełni uprawniony" i mógł go złożyć podczas posiedzenia zarządu Solidarnej Polski. Ziobro stwierdził, że nie ma takiej możliwości, by karać wiceministra Kowalskiego utratą stanowiska za taki wniosek.

Czytaj także: Zbigniew Ziobro: wniosek ministra Janusza Kowalskiego był w pełni uprawniony

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy

Publicyści w "Debacie poranka" odnieśli się do doniesień o ewentualnej dymisji wiceministra Kowalskiego.


Posłuchaj
23:05 _PR24_AAC 2020_12_15-08-36-25.mp3 Publicyści o doniesieniach o dymisji Janusza Kowalskiego i sytuacji w Zjednoczonej Prawicy ("Debata poranka"/Polskie Radio 24)

- Byłoby to usunięcie polityka, który stanowisko Solidarnej Polski prezentował bardzo jednoznacznie i ostro. Jeśli to plotka, to pozostanie napięcie między Mateuszem Morawieckim i Zbigniewem Ziobro - ocenił Jakub Jałowiczor. Publicysta "Gościa Niedzielnego" stwierdził, że mamy do czynienia z sytuacją, w której "paru polityków ma ochotę przejąć schedę po Jarosławie Kaczyńskim, ale nie wiedzą, czy już można się wychylać, czy jeszcze chwilę poczekać".

Łukasz Kobeszko stwierdził, że "to na razie są tylko plotki". - Widzimy tarcia w koalicji. Do tezy, że spowodują one w najbliższym czasie rozpad rządu, jest jeszcze daleko - zauważył.

- Zjednoczona Prawica jako formacja jest sama sobie wrogiem ze względu na złożoność, ilość napięć, które narastają i pewne zmęczenie sprawowaniem władzy - stwierdził Miłosz Lodowski. Publicysta dodał, że sytuacja wynika z trudnej sytuacji gospodarczej związanej z długotrwałą walką z pandemią.

Czytaj także: Nowy sondaż. Zjednoczona Prawica na czele, zwiększa się dystans między PiS i KO

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata poranka"

Prowadząca: Dorota Kania

Goście: Miłosz Lodowski (publicysta), Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja"), Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 15.12.2020

Godzina emisji: 08.36

Polskie Radio 24/PAP/st

Czytaj także

"Sam prosi się, by wyrzucić go z obozu Zjednoczonej Prawicy". Politolog o Zbigniewie Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 21:12
- Patrząc na ostatnie sondaże widać, że elektorat eurosceptyczny jest bardzo mały, a sam lider Solidarnej Polski szuka kolejnego konfliktu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Gontarz: jest przepaść pomiędzy tym, co dla ludzi robiła koalicja PO-PSL a tym, co robi PiS

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 09:39
- Wspomnę tu choćby wsparcie rodziny, dzieci i emerytów - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz z PiS. Gościem audycji był też Robert Paszyk z PSL.
rozwiń zwiń