X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie ma tego w unijnych przepisach". Robert Knap o wiązaniu wypłat funduszy UE z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 19:30
- O ile w przepisach unijnych instytucja weta jest zapisana, o tyle wprowadzanie bocznymi drzwiami warunkowego wypłacania funduszy nie ma odzwierciedlenia w tych przepisach - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Knap z portalu tvp.info. Gościem audycji był także Hubert Biskupski z "Super Expressu".
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Siedziba Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: Botond Horvath / Shutterstock.com

Warszawa i Budapeszt podtrzymały swoje negatywne stanowisko wobec rozporządzenia uzależniającego wypłatę unijnych funduszy od przestrzegania praworządności. W tej sytuacji uchwalenie unijnego budżetu stoi pod znakiem zapytania. Węgry już zgłosiły formalnie weto, a Polska wyraźnie mówi o możliwości jego zastosowania.

Zdaniem Roberta Knapa "od strony formalnej musimy się zastanowić, czy tego typu warunek dołączony do unijnego budżetu ma jakiekolwiek umocowanie prawne".


Posłuchaj
49:49 PR24_AAC 2020_11_19-18-06-30.mp3 Robert Knap i Hubert Biskupski o wiązaniu funduszy UE z praworządnością (Debata dnia)

 

- To jest fundament. Trzeba zadać sobie pytanie, czy to Polska zachowuje się zgodnie z prawem, czy może to porozumienie wykracza poza ramy prawne Wspólnoty? Odpowiedź na to może być tylko jedna. O ile w przepisach unijnych instytucja weta jest zapisana, o tyle wprowadzanie bocznymi drzwiami warunku udzielenia funduszy unijnych od jakiegoś ustalenia nie ma odzwierciedlenia w tych przepisach - podkreślił dziennikarz.

Zbigniew Kuźmiuk 1200.jpg
Kuźmiuk o budżecie UE: jesteśmy gotowi na kompromis, ale nie damy sobie wejść na głowę

Hubert Biskupski zaznaczył, że "oczywiście od strony formalnej rząd polski ma prawo weta i może je zastosować". Odwołał się także do dyskusji w Sejmie na ten temat.

- Problemem naszego życia społecznego jest ogromny poziom agresji i niezrozumienia. Wczorajsza debata w Sejmie – jeśli tak można nazwać to, co się działo w parlamencie - pokazała, że mamy dwa zwalczające się plemiona, które nie są zainteresowane przedstawieniem swoich racjonalnych argumentów ani wysłuchaniem drugiej strony - skomentował Biskupski.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Adrian Stankowski
Goście: Hubert Biskupski, Robert Knap
Data emisji: 19.11.2020
Godzina emisji: 18.06

bartos

Czytaj także

Premier: UE karząca słabszych to nie jest Unia, do której wchodziliśmy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 17:20
- Unia Europejska to wartości, a nie rozporządzenia omijające traktaty. Unia, gdzie jest europejska oligarchia karząca słabszych, to nie jest Unia, do której wchodziliśmy i to nie jest UE, która ma przed sobą przyszłość - mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń