X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powstanie bezpieczny bufor". Truskawa o możliwej obecności prezesa PiS w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 19:08
- Ważne jest to, co ten rząd ma zamiar w najbliższym czasie robić. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do Rady Ministrów, o ile do niego dojdzie, niewątpliwie powinno wpłynąć na sprawność działania rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). Gościem audycji był również Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna").
Premier Mateusz Morawiecki (L) i prezes PiS Jarosław Kaczyński (P)
Premier Mateusz Morawiecki (L) i prezes PiS Jarosław Kaczyński (P)Foto: Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Rozmowa dotyczyła koalicji Zjednoczonej Prawicy. - Prężenie muskułów to dość typowa polityka dla Solidarnej Polski. Spór o urząd rzecznika finansów to pewien element gry politycznej. Wola tworzenia jednolitego obozu została jasno zadeklarowana podpisaniem porozumienia i myślę, że ten temat utrze się w trakcie kolejnych negocjacji - ocenił Tomasz Truskawa.

Posłuchaj
23:04 PR24_MPLS 2020_09_29-18-05-39.mp3 Tomasz Truskawa i Patryk Słowik o rekonstrukcji rządu (Debata Dnia/Gość PR24)

- Zbigniew Ziobro nie zgodzi się na likwidację urzędu rzecznika finansowego. Jeśli rząd i premier Morawiecki wysłaliby tutaj projekt ustawy do Sejmu, będzie kłopot. W przypadku "Piątki dla zwierząt" było wiadome, że uzyska większość. Tutaj większość wcale nie jest pewna, dlatego może być ciekawie. Na którymś etapie moim zdaniem Ziobro jednak odpuści - stwierdził Patryk Słowik.

SLAWOMIR-SOWINSKI-1200.jpg
"Ewentualny powrót Gowina to efekt pewnej synergii". Prof. Sowiński o rekonstrukcji rządu

Nowe twarze w rządzie

Ważne jest to, co ten rząd ma zamiar w najbliższym czasie robić. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do Rady Ministrów, o ile do niego dojdzie, niewątpliwie powinno wpłynąć na sprawność działania rządu. Tworzy się w ten sposób bezpieczny bufor między Zbigniewem Ziobro a Mateuszem Morawieckim - zaznaczył Tomasz Truskawa.

- Solidarna Polska będzie w jakiś sposób osłabiała wpływ Konfederacji w kwestiach światopoglądowych. Nie mając przełożenia na konkretny resort, będzie to para w gwizdek. Jeżeli chodzi o giełdę nazwisk, wstrzymałbym się z ocenami do momentu, aż konkretne osoby otrzymają nominację z rąk prezydenta - podkreślił. 

Czytaj także:

Zdaniem Patryka Słowika "wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu rządowi nie zaszkodzi. Największym problemem jest to, że na znaczeniu zyskują kwestie cyfryzacji, ale ministerstwo cyfryzacji ma zostać zlikwidowane. Mam kłopot z tą rekonstrukcją, bo wiem, że stanowiska w rządzie rozdaje się według klucza politycznego. Życzyłbym sobie i wszystkim, aby większe znaczenie niż rozdawanie stanowisk miał program rządu".

- Zaskoczeniem jest dla mnie prof. Przemysław Czarnek jako rzekomy minister nauki i szkolnictwa. Nie mam zastrzeżeń do jego wiedzy, ale jestem zaskoczony, że osoba wprost okazująca nienawiść do drugiego człowieka ma być konstytucyjnym ministrem. Jego wypowiedzi na temat osób LGBT były szkodliwe i nieeleganckie - podsumował. 

Posłuchaj
25:18 PR24_MPLS 2020_09_29-18-33-00.mp3 Tomasz Truskawa i Patryk Słowik o pozostałych wydarzeniach z kraju (Debata Dnia/Gość PR24)

W audycji również m.in. temat listu 50 ambasadorów w Polsce ws. osób LGBT i sprawa Sławomira Nowaka.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata dnia"

ProwadzącyMirosław Skowron

GościeTomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa), Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 29.09.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/pkr

Czytaj także

"Kaczyński zachowuje rolę wiodącą". Młyńczyk o porozumieniu programowym Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:40
- Silna kondycja Zjednoczonej Prawicy wynika raczej z tła, czyli ze słabości opozycji  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie czas na kłótnie". Zbigniew Ziobro o przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 22:07
- To nie jest czas na kłótnie i konflikty, które prowadziłyby do nowych wyborów; umówiliśmy się zresztą w najbliższym czasie na spotkanie programowe - powiedział w poniedziałek minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nazwiska nowych ministrów są już ustalone". Piotr Müller o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 08:50
– Finalizujemy kwestie zmian w rządzie, dzisiaj już ostatnie rozmowy dotyczące przedstawienia wszystkich rekomendacji politycznych w ministerstwach – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń