X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tusk ponownie w polskiej polityce? Liziniewicz: obserwujemy festiwal zniechęcania go do powrotu przez polityków PO

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 10:25
- Teraz obserwujemy festiwal zniechęcania Donalda Tuska do powrotu do polityki przez polityków Platformy Obywatelskiej - stwierdził w "Debacie poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Publicysta dodał, że politycy Platformy "nie chcą się dzielić władzą". Gośćmi audycji byli także: Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" i Wojciech Biedroń z "Sieci".
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock.com
Obejrzyj
Rozmowy w PR24

W miniony piątek Donald Tusk w wywiadzie dla jednej z komercyjnych stacji informacyjnych przyznał, że chciałby, "żeby w Polsce doszło do zmiany politycznej". Po tych słowach zaczęła się polityczna debata nad tym, czy Donald Tusk może wrócić do rodzimej polityki.

twitter donald tusk free epp 1200.jpg
Walczak: Tusk będzie chciał wrócić, ale nie po to, żeby stanąć na czele PO

Wojciech Biedroń z "Sieci" zauważył, że to nie pierwszy zapowiadany powrót byłego szefa Platformy Obywatelskiej do Polski. Publicysta nazwał te zapowiedzi "blefem".

- Wsłuchując się w komentatorów mediów, które są więcej niż przychylne obozowi opozycji, to raczej czeka go rola doradcy - powiedział Wojciech Biedroń.

Publicysta przeanalizował "powroty" Donalda Tuska. Wspomniał przegrane przez opozycję eurowybory, wybory parlamentarne i wybory prezydenckie, w których poparł Rafała Trzaskowskiego. We wszystkich tych przypadkach Donald Tusk brał czynny udział.

- Teraz liczenie na to, że Donald Tusk, z olbrzymim, negatywnym elektoratem, będzie w stanie zbawić Platformę Obywatelską, jest bardzo wątpliwe - stwierdził.

Czytaj także:

Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" uważa, że "jeżeli Donald Tusk i Rafał Trzaskowski chcą odnieść sukces, to są skazani na to, aby ze sobą współpracować". Niemniej publicysta odniósł się do "dzielenia się władzą".

- Teraz obserwujemy festiwal zniechęcania Donalda Tuska do powrotu do polityki, przez polityków Platformy Obywatelskiej - skomentował dziennikarz "Gazety Polskiej" i dodał - oni nie chcą się dzielić władzą.

Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" zauważył, że żeby wrócić, "trzeba mieć jakiś grunt".

- Żeby wrócić, trzeba mieć jakąś perspektywę na sukces - powiedział i dodał - myślę, że pewne zaplecze Donald Tusk ciągle ma i jeżeli pojawiłaby się perspektywa powrotu do władzy lub jej zdobycia, to to zaplecze by się szybko odbudowało.

Tak jak pozostali goście "Debaty poranka" w Polskim Radiu 24, publicysta również stwierdził, że politycy PO nie chcą powrotu Donalda Tuska.


Posłuchaj
23:05 PR24_mp3 2021_06_08-08-35-29.mp3 Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita"), Wojciech Biedroń ("Sieci") o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Debata poranka/Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita"), Wojciech Biedroń ("Sieci")

Data emisji: 08.06.2021

Godzina: 08.36


Czytaj także

Prof. Młyńczyk: Tusk ma przeświadczenie, że PO prawdopodobnie nie da się odbudować

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 21:44
- Donald Tusk może być patronem jakichś inicjatyw związanych z Platformą, czy szerzej z opozycją, natomiast trudno zakładać, że mielibyśmy w nim znowu aktywnego polityka, który stoi na czele tego ugrupowania, bierze udział w wyścigu wyborczym i ewentualnie kieruje ugrupowaniem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Urojenia polityków". Marcin Horała o możliwości powrotu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 21:55
- Myślę, że to są zupełnie urojenia polityków, zwłaszcza Platformy Obywatelskiej. Po kolejnych klęskach i porażkach po prostu wymyślili sobie świat, w którym uratuje ich Donald Tusk na białym koniu - mówił w TVP Info wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mógłby odbudować stosunki międzynarodowe". Lubnauer o możliwym powrocie Tuska do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 08:55
- Wszystkie ręce na pokład, jesteśmy w takiej sytuacji politycznej np. z punktu widzenia naszych stosunków z innymi krajami na świecie, że człowiek o takim doświadczeniu, klasie i kontaktach międzynarodowych jak Donald Tusk jest bardzo potrzebny, byśmy te stosunki odbudowali - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń