X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Patryk Słowik: inicjatywa Lewicy jest rozsądna, nie rozumiem reakcji KO

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 10:11
- Ja bym sobie życzył, by takie spotkania były czymś naturalnym - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". Gośćmi audycji byli też: Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" oraz Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".

Goście PR24 mówili o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z Lewicą. Spotkanie odbywa się na prośbę Lewicy. Część opozycji zarzuca jej w związku z tym złamanie solidarności.

Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej" powiedział, że koncepcja "Koalicji 276" nie działa. - Dziwne by było jednak, gdyby opozycja nie chciała rozmawiać z władzami, bo nawet jeśli ma ograniczone zaufanie do rządu, to starać się powinna porozumieć. Nie rozumiem reakcji KO, która przeszła z prezentowania swoich zastrzeżeń do wydatkowania środków unijnych do prezentowania zastrzeżeń do PiS - mówił publicysta.

zjednoczona prawica forum 1200 .jpg
"Ziobro i Gowin próbują licytować w ostatnim momencie". Parafianowicz o zapowiedzianym spotkaniu Zjednoczonej Prawicy

"Rozsądna inicjatywa"

Jak dodał, logiczne jest to, że partie polityczne muszą rozmawiać z szefem rządu, stąd - jak dodał - inicjatywa Lewicy jest rozsądna. - Ja bym sobie życzył, by takie spotkania były czymś naturalnym - mówił.

Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" zauważył, że PiS jest silne słabością opozycji, mimo iż opozycja stara się ostatnio przedstawiać jakąś inicjatywę, to nadal nie ma odpowiednich ludzi do rządzenia.

- Działania Donalda Tuska w tej partii doprowadziły do tego, że najciekawsi ludzie zostali z niej usunięci i teraz partia orze kim może. Na tym tle PiS jawi się jako racjonalna partia. Oczywiście to nie jest tak, że dobre sondaże dla partii rządzącej spowodują kolejną pewną wygraną w wyborach - mówił.

"Działania marketingowe"

Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność" dodał, że do podobnego spotkania jak to Lewicy z premierem, w przypadku KO, nie dojdzie. - Odczytują spotkanie Lewicy z Mateuszem Morawieckim jednak jako działania marketingowe. Natomiast co do PO, to widzę, że do podobnych rozmów nie dojdzie, co z kolei jest najlepszym prezentem dla Szymona Hołowni - mówił.


Posłuchaj
22:04 PR24_mp3 2021_04_27-08-35-51.mp3 J. Liziniewicz, P. Słowik oraz J. Pacan o sytuacji opozycji parlamentarnej ("Debata poranka")

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna"), Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność")

Data emisji: 27.04.2021

Godzina: 08:35

Czytaj także

"Opozycja rozpala emocje po to, by coś się działo". Koziński o przedterminowych wyborach

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 09:30
- Napięcia istnieją, ale w obozie władzy nikomu nie jest na rękę, by doszło do przedterminowych wyborów. Może się natomiast uformować rząd mniejszościowy - mówił w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze". Gośćmi audycji byli też: Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej" i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin zerwie koalicję? Karnowski: może zabrać ośmiu posłów, to liczba którą łatwo pozyskać gdzie indziej

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 13:10
- Niektóre ruchy szefa Porozumienia można czytać jako sygnał wskazujący na to, że on też chce mieć karty, które pozwolą mu zagrać o elektorat lewicowy - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń