X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ziobro i Gowin próbują licytować w ostatnim momencie". Parafianowicz o zapowiedzianym spotkaniu Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 09:30
- Na początku maja wejdzie w życie Nowy Polski Ład, pojawią się propozycje podatkowe, które będą dotyczyły 17 milionów osób. Dla większości będą to rozwiązania, które powiększą zawartość portfela. To będą propozycje o kalibrze programu 500+, które przy kończącej się pandemii i odbudowującej się gospodarce odwrócą wajchę w narracjach politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi byli również Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")
Podpisanie umowy koalicyjnej między liderami PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski we wrześniu 2020 w Warszawie
Podpisanie umowy koalicyjnej między liderami PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski we wrześniu 2020 w WarszawieFoto: JD/ FORUM

Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do wspólnego spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem. Jednym z tematów rozmów ma być ratyfikacja unijnego funduszu odbudowy, którego odrzucenia chce lider Solidarnej Polski.


forum-0428761624 (1).jpg
Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Fogiel: liczymy na dalszą współpracę

Zdaniem Zbigniewa Parafianowicza politycy Solidarnej Polski i Porozumienia zdają sobie sprawie, że zostało im niewiele czasu, by wysoko licytować. - Na początku maja wejdzie w życie Nowy Polski Ład, pojawią się propozycje podatkowe, które będą dotyczyły 17 milionów osób. Dla większości będą to rozwiązania, które powiększą zawartość portfela. To będą propozycje o kalibrze programu 500+, które przy kończącej się pandemii i odbudowującej się gospodarce odwrócą wajchę w narracjach politycznych. Ewentualne naciski Ziobry i Gowina stracą na znaczeniu. Tendencja niskiego poparcia, przy samodzielnym starcie ich partii w wyborach będzie się tylko pogłębiać. Te ugrupowania mogą liczyć maksymalnie na 2 proc. Gowin i Ziobro to dostrzegają, dlatego próbują licytować w ostatnim możliwym momencie - powiedział publicysta. 

Jacek Liziniewicz podkreślił, że problemem Zjednoczonej Prawicy jest to, że przestała pracować. - Zajmuje się wewnętrznymi wojnami, straciła z horyzontu swój cel. Każdy z jej liderów znajduje go gdzieś indziej - powiedział. - Zbigniew Ziobro chce mieć swoją partię i budować dla niej poparcie. Ta partia ma być bardziej konserwatywna niż PiS - dodał.


Posłuchaj
22:13 PR24_mp3 2021_04_23-08-37-50.mp3 "Debata poranka" z udziałem Zbigniewa Parafianowicza, Jacka Liziniewicza i Jaremy Piekutowskiego

 

Natomiast Jarema Piekutowski przypomniał o istniejącej gradacji: wróg - śmiertelny wróg - koalicjant. - Dobrze, że śmiertelni wrogowie się spotykają. Ostatnie sondaże pokazują, że gdyby Porozumienie i Solidarna Polska odłączyły się od Zjednoczonej Prawicy, to w wyborach nie miałyby żadnych szans i znalazłyby się poniżej progu wyborczego. Wojny i przepychanki działają destabilizująco na państwo w okresie pandemii. Panowie źle się bawicie - podsumował Piekutowski. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Goście: Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja"),  Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 23.04.2021

Godz. emisji: 8.35

PR24/tj

Czytaj także

Maria Koc: opozycja liczy na to, że coś wydarzy się w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 17:53
- Środowiska opozycyjne bardzo liczą na to, że coś wydarzy się w Zjednoczonej Prawicy i dojdzie do wcześniejszych wyborów. Opozycja, która nie ma programu i wiarygodności, może liczyć tylko na taki scenariusz - powiedziała o napięciach w Zjednoczonej Prawicy i postawie opozycji Maria Koc, senator Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń