X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Najważniejsza jest dyscyplina społeczna". Tomasz Sakiewicz o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 09:47
- Poziom dyscypliny społecznej - aby chronić siebie i innych - spadł drastycznie. Odsłoniliśmy się. A to właśnie dyscyplina społeczna jest obecnie najważniejsza - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także Agaton Koziński ("Wszystko co najważniejsze") i Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita"). 
Audio
  • Publicyści o epidemii koronawirusa (Debata poranka)
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Sejm wróci do procedowania ustaw, które mają usprawnić walkę z koronawirusem. W czwartek w nocy po ponad jedenastu godzinach obrad sejmowa komisja zdrowia zakończyła prace nad nowelizacjami. Projekt Prawa i Sprawiedliwości zakłada między innymi podwojenie wynagrodzeń dla lekarzy walczących z COVID-19 i brak kar dla medyków za nieumyślne błędy popełniane podczas leczenia zakażonych.

PAP Sejm 1200.jpg
Język debaty o COVID-19. Iwona Arent: politycy nie powinni siać panik

Goście PR24 odnieśli się do długiej dyskusji w Sejmie nad projektami ustaw. Zdaniem Agatona Kozińskiego "jako obywatele utknęliśmy w modelu bipolarnym, w którym funkcjonuje polska polityka".

Posłuchaj
21:36 PR24_MPLS 2020_10_22-08-37-39.mp3 Publicyści o epidemii koronawirusa (Debata poranka) 

- Okazuje się, że praktycznie każdy temat, nawet tak istotny jak bezpieczeństwo Polaków, walka z pandemią, można sprowadzić do tego, czy jest się za Prawem i Sprawiedliwością czy za Platformą Obywatelską. To przerażające - stwierdził dziennikarz. 

Tomasz Pietryga z kolei zaznaczył, że "zdrowie jest najważniejsze". - Ono na pewno przeważy nad kwestiami ekonomicznymi. Niektórzy ekonomiści nawet wspominają o tym, że może trzeba zamknąć gospodarkę, żeby przerwać wzrost zachorowań - podkreślił. 

Czytaj także:

Według Tomasza Sakiewicza "obecnie najważniejsza jest dyscyplina społeczna". - To zaniedbania w tej dziedzinie są główną przyczyną wzrostu zachorowań. Poziom dyscypliny społecznej - aby chronić siebie i innych - spadł drastycznie. Odsłoniliśmy się - powiedział. 

- Potrzebny jest autorytet ze strony tych, którzy zarządzają kryzysem, żeby oni mogli przekazywać zrozumiałe i potrzebne decyzje. Potrzebne jest też zrozumienie po stronie społeczeństwa. W tym jest ogromna rola mediów - zaznaczył Sakiewicz. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Agaton Koziński ("Wszystko co najważniejsze"), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita")
Data emisji: 22.10.2020
Godzina emisji: 8.35

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm wraca do pracy nad projektami ustaw związanymi z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 06:02
Sejm wróci dziś do ustaw, które mają usprawnić walkę z koronawirusem. W czwartek w nocy po ponad jedenastu godzinach obrad zakończyła prace nad nowelizacjami sejmowa komisja zdrowia.
rozwiń zwiń