X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Podział województwa mazowieckiego. Grzegorz Puda: te zmiany będą konieczne

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 08:57
- Jeśli to zostanie dobrze przeanalizowane i przygotowane, będziemy mogli mówić o dobrej zmianie dla tego regionu - mówił o ew. podziale Mazowsza wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. - Byłbym bardzo ostrożny co do realizacji tego postulatu. To ma kontekst polityczny, który może zniszczyć tę ideę - ocenił Jacek Czerniak z Lewicy.
Wisła w Warszawie
Wisła w WarszawieFoto: Arcaion

Nie wykluczamy referendum w sprawie podziału województwa mazowieckiego, gdy pojawi się konkretny projekt, dotyczący podziału – powiedział marszałek Mazowsza Adam Struzik, wiceszef PSL. Czy takie województwo powstanie?

Posłuchaj
21:40 Dwie strony 22 wrzesień 2020 08_07_31.mp3 Politycy PiS i Lewicy nt. podziału Mazowsza (Polskie Radio 24/Dwie strony)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
struzik adam 1200.jpg
"Niech zdecyduje społeczeństwo". Marszałek województwa nie wyklucza referendum ws. podziału Mazowsza

Jacek Czerniak: to decyzja polityczna

- Ta koncepcja wynika zapewne z tego, że Mazowsze to Warszawa i pozostała część. Warszawa, jak wiadomo, jest zamożna, dochód przewyższa średnią UE, a inne podregiony w Mazowieckiem są słabsze ekonomiczne. To jest powód, żeby podzielić województwo - powiedział poseł Lewicy Jacek Czerniak.

Polityk przypomniał, że już wcześniej pojawiały się propozycje stworzenia nowych województw, np. koszalińskiego. - Można rozważać ten podział województwa, ale to wywoła kolejne potrzeby stworzenia nowych. W tej sytuacji byłbym bardzo ostrożny co do realizacji tego postulatu. To ma kontekst polityczny, który może zniszczyć tę ideę - podkreślał.

Czytaj także:

"Zmiany będą konieczne"

- Każdy, kto mieszka w dużej aglomeracji, a tym bardziej każdy mieszkaniec małej aglomeracji wie, że mamy tutaj pewną dysproporcję - powiedział Grzegorz Puda. Jak wskazał, duże ośrodki "rozwijały się bardzo prężnie, bardzo szybko", a małe "na tym traciły". - Najlepszym tego przykładem jest Warszawa - ocenił.

Zdaniem wiceministra funduszy i polityki regionalnej różnice między stolicą a tzw. obwarzankiem gmin wokół niej są "widoczne gołym okiem". - Wydaje się, że te rozmowy są konieczne i te zmiany będą konieczne - powiedział. - Jeśli to zostanie dobrze przeanalizowane i przygotowane, będziemy mogli mówić o dobrej zmianie dla tego regionu - wskazał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: Jacek Czerniak (Lewica), Grzegorz Puda (PiS)

Data emisji: 22.09.2020

Godzina: 8.06

ms, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie jest to wykluczone". Adam Bielan o podziale Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:56
- Uważam, że to jedyne możliwe rozwiązanie, by przyspieszyć rozwój takich miast jak Radom, Siedlce, Ostrołęka, czy Płock - mówił w środę w TVP1 europoseł PiS Adam Bielan, pytany o plany dotyczące podziału Mazowsza i na dwa województwa: mazowieckie i warszawskie.
rozwiń zwiń