X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dorota Kania

Dr Jerzy Targalski o wizycie Joe Bidena w Europie: Niemcy mają odciążyć USA

- Cały czas celem Rosji jest bycie mocarstwem współdecydującym o losach Europy. W tej chwili wszyscy w Europie spodziewają się, że Biden powierzy sprawy europejskie Niemcom i się do tego przygotowują - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, politolog.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Władimir Putin USA Joe Biden Dorota Kania Jerzy Targalski

Wizyta Joe Bidena w Europie. Jacek Saryusz-Wolski: reorientacja polityki z Chinami w tle

- Do rozmowy z Putinem prezydent Biden przystąpi bardzo osłabiony, oddał wszystkie swoje karty, zanim usiadł do stołu. To wszystko, co się wydarzy w innych spotkaniach Bidena w Europie, będzie pochodną uległej i resetowej pozycji, jaką zajął wcześniej - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Władimir Putin USA Joe Biden Jacek Saryusz-Wolski Dorota Kania

Liziniewicz: Tusk buduje swój mit nieomylnego polityka

- Donald Tusk nie wróci do Polski do czasu, gdy nie będzie pewien zwycięstwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") i Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dorota Kania Polskie Radio 24 Agaton Koziński Jacek Liziniewicz Paweł Kukiz zjednoczona prawica Borys Budka Platforma Obywatelska Donald Tusk

"Decyzja niebezpieczna dla obywateli UE". Anna Kwiecień o stanowisku TSUE ws. kopalni Turów

- Tego rodzaju środka zapobiegawczego nie można stosować w przedmiocie zamknięcia kopalni. To pokazuje, że TSUE potrafi podjąć decyzję pozbawioną zdrowego rozsądku - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). W audycji wziął również udział Stefan Krajewski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Czechy energia elektryczna energetyka Dorota Kania

"Wspólna akcja Rosji i Łukaszenki". Dr Jerzy Targalski o porwaniu samolotu w Mińsku

- Ukaranie Łukaszenki jest oczywiście słuszne, ale to za mało. Główny cios powinien być wymierzony w Putina, tak by zrozumiał, że popieranie takich akcji nie  może być tolerowane - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, komentując zatrzymanie samolotu w Mińsku przez służby Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Dorota Kania Jerzy Targalski

"Takich rzeczy po prostu się nie robi". Karol Karski o skardze Czech ws. kopalni Turów

- Jestem zniesmaczony działaniem strony czeskiej, skarga międzypaństwowa przed TSUE jest rzadkością. Takich rzeczy nie robi się przy prawidłowo funkcjonujących relacjach sąsiedzkich - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Karski, europoseł (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka opozycja Dorota Kania energetyka górnictwo Mateusz Morawiecki Czechy Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy przez Senat. Anna Kwiecień: Polacy czekają na tę decyzję

- Ta ustawa ważna jest nie tylko dla Polski i Polaków, ale całej Unii Europejskiej, wszystkich jej obywateli. Dla wielu Polaków jest kompletnie niezarozumiałe, że Senat odkłada ratyfikację ustawy, mówiąc o wnikliwej analizie jej dwóch artykułów - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). W audycji wziął również udział Mieczysław Kasprzyk (PSL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 pandemia Unia Europejska fundusze unijne polityka Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Dorota Kania

"Większość z nich jest poza jakimkolwiek ubezpieczeniem". Wiceminister kultury o ustawie dot. artystów

- Przytłaczająca większość grupy zawodowej artystów jest poza jakimkolwiek ubezpieczeniem. Tylko 14 proc. artystów ma umowy na etat na czas nieokreślony, a 54 proc. z nich pracuje na umowach o dzieło, czyli nieoskładkowanych - wskazywała w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Wanda Zwinogrodzka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polskie Radio 24 Dorota Kania

"Najgorszy jest wróg wewnętrzny". Marek Wróbel o sytuacji w PO

- Tzw. Nowa Solidarność byłaby czymś w rodzaju struktur równoległych w Platformie Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej. - Z punktu widzenia aparatu partyjnego, ruch Rafała Trzaskowskiego to bardziej niebezpieczny konkurent niż nowa partia Hołowni; najgorszy jest wróg wewnętrzny - dodał. Polską scenę polityczną komentowali w "Debacie poranka" także dr Bartosz Machalica z Centrum im. Daszyńskiego i Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Platforma Obywatelska Borys Budka Rafał Trzaskowski

"Dla tych środków nie ma alternatywy". Joanna Borowiak o Krajowym Planie Odbudowy

- Totalnej opozycji zależy na tym, żeby w Polsce było jak najgorzej. PO doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli nie poprze Krajowego Planu Odbudowy, to będzie miało to skutek w całej UE - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (PiS). W audycji wziął udział również Bogusław Wontor (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 pandemia Unia Europejska fundusze unijne parlament w Polsce opozycja zjednoczona prawica Dorota Kania polityka Polska w Unii Europejskiej

Krajowy Plan Odbudowy. Krzysztof Lipiec: środki z pewnością trafią do samorządów

- W tej chwili nie chodzi o to, jak Fundusz Odbudowy będzie dystrybuowany w Polsce, rzecz dotyczy umowy międzynarodowej, którą muszą ratyfikować wszystkie państwa członkowskie, by UE mogła zaciągnąć kredyty i uruchomić środki na odbudowę - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (PiS). W audycji wziął również udział Jarosław Rzepa (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA zjednoczona prawica polityka PiS Dorota Kania Krajowy Plan Odbudowy