X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dorota Kania

"Nie spodziewałbym się jakiegoś przełomu". Patryk Słowik o rekonstrukcji rządu

- Moim zdaniem to jest kwestia kilku tygodni, natomiast nie spodziewałbym się jakiegoś przełomu przy tej rekonstrukcji - powiedział w audycji "Debata poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski, odnosząc się do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego o ewentualnych zmianach w rządzie. Gośćmi Elizy Olczyk byli także Michał Płociński z "Rzeczpospolitej" i Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rekonstrukcja rządu Rząd RP rząd Mateusz Morawiecki premier Jarosław Kaczyński Dorota Kania

Prof. Kazimierz Kik o Donaldzie Tusku: nie zaproponował nic nowego

- Spodziewano się, że idąc z Europy, Donald Tusk wniesie jakiś pomysł na Polskę i jakiś rodzaj pomocy, natomiast wszystko, co jest, to pomysł na odwet na Jarosławie Kaczyńskim - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Kazimierz Kik, politolog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), komentując poczynania Donalda Tuska na krajowej scenie politycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Dorota Kania Kazimierz Kik

Ryszard Terlecki: rekonstrukcja rządu zakończy się do połowy października

- Trwa namysł nad tym, jakie zmiany są niezbędne. Przypomnę, że premier naszego rządu Mateusz Morawiecki powiedział, że nie będzie tu jakichś istotnych przegrupowań. Pewne korekty zawsze się zdarzają, zawsze oceniamy naszych ministrów, naszych wiceministrów i w zależności od tego podejmuje się decyzje - mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Terlecki Dorota Kania POLSKA polityka Sejm rekonstrukcja rządu rząd rząd Mateusza Morawieckiego PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Pokazywać, jak bardzo II wojna światowa odbiła się na polskich losach". Lodowski o nauce historii

- To, czego nam najbardziej brakuje, to prześledzenia historii naszych rodzin - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski, pytany o nauczanie historii II wojny światowej. - Warto pokazywać, jak bardzo tego typu wydarzenia odbijają się na polskich losach - dodał. Gośćmi "Debaty poranka" byli także dr Bartosz Machalica z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Miłosz Lodowski II wojna światowa historia Polski 1 września

Rocznica wybuchu II wojny światowej. Prof. Jan Żaryn: europejska pamięć zbiorowa oddala się od tamtych wydarzeń

- Jako Polacy mamy pamięć o II wojnie światowej, która na terenach Polski miała charakter ludobójczy, zarówno z racji okupanta niemieckiego, jak i sowieckiego. Każda polska rodzina została dotknięta skutkami wojny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jan Żaryn, dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I.J. Paderewskiego.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa HISTORIA POLSKA Polskie Radio 24 Jan Żaryn Dorota Kania

"Myślę, że ostatecznie takiej decyzji nie będzie". Poseł PiS o obowiązku szczepień

- Szanuję wolność wyboru, ale pamiętajmy też, że wolność jednostki kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innej osoby - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PO Michał Jaros, pytany o przymusowe szczepienia na COVID-19. - Dyskusja jest podzielona i myślę, że ostatecznie takiej decyzji nie będzie, aczkolwiek sytuacja jest nieprzewidywalna, dlatego musimy zostawić to z dużym znakiem zapytania - wskazywała zaś poseł PiS Agnieszka Górska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania COVID-19 koronawirus społeczeństwo Koronawirus w Polsce szczepienia Polskie Radio 24

Niemcy poradziły sobie z kryzysem migracyjnym? Prof. Krasnodębski: Merkel postąpiła w sposób makiaweliczny

- Angela Merkel ws. kryzysu migracyjnego postąpiła w sposób makiaweliczny. Z jednej strony Niemcy wyrobili sobie wizerunek, że wszystkich przyjmują, a z drugiej strony uszczelniono granicę, zawarto porozumienie z Turcją i napływ ustał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Europa Angela Merkel CDU SPD uchodźcy imigranci w Europie kryzys migracyjny Zdzisław Krasnodębski Dorota Kania Polskie Radio 24 ŚWIAT

Wiceminister sprawiedliwości: opozycja realizuje scenariusz napisany przez Łukaszenkę i Putina

- Działania bardzo wielu przedstawicieli polskiej opozycji, którzy krytykują i obrażają polskie służby, wpisują się w scenariusz rozpisany przez Łukaszenkę i Putina. Totalna opozycja bardzo sprawnie odgrywa tę rolę - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Dorota Kania Ministerstwo Sprawiedliwości migracja opozycja

Białoruska sportsmenka uzyskała azyl polityczny w Polsce. Jakub Pacan: należy spodziewać się reakcji Łukaszenki

 - Myślę, że przyjęcie przez Polskę Cimanouskiej spotka się z reakcją Białorusi. Natomiast prawdopodobnie Łukaszenka będzie mocno krzyczał całą melodię przeciwko Polsce. Myślę, że tym nie należy się przejmować - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Jacek Łęski (TVP) oraz dr Bartosz Machalica (Centrum im. Daszyńskiego). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka media Dorota Kania Białoruś Kryscina Cimanouska azyl polityczny

Michał Wójcik o orzekaniu przez sędziego Iwulskiego: prosta droga do anarchii

- W sprawie zawieszenia sędziego Iwulskiego chodzi o wydanie przez niego orzeczenia w latach 80. i skazanie jednego z działaczy na karę pozbawienia wolności za roznoszenie ulotek, co było sprzeczne nawet z ówczesnym porządkiem prawnym. To nie jest błaha sprawa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Michał Wójcik Dorota Kania

"Wzmocni wspólną więź". Krasnodębski o rekonstrukcji Pałacu Saskiego

 - Są pewne potrzeby o charakterze politycznym, symbolicznym i tożsamościowym, wzmacniają wspólną więź, są symbolem suwerenności. To wszystko mieści się w tej odbudowie Pałacu Saskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Dorota Kania Pałac Saski II wojna światowa Warszawa