X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mamy starcie między politykiem wiecowym a salonowym". Piotr Gursztyn o kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 11:04
- Aktualnie mamy starcie między politykiem bardzo sprawnym wiecowo, czyli Andrzejem Dudą, a politykiem salonowym Małgorzatą Kidawą-Błońską - ocenił trwającą kampanię wyborczą Piotr Gursztyn (TVP). W debacie uczestniczyli również Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska") oraz Jerzy Mosoń (Polish Market i Fundacja Fibre).
Audio
  • Sakiewicz, Gursztyn i Mosoń o trwającej kampanii prezydenckiej (Debata Poranka)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Osobisty Fotograf Prezydenta RP - Twitter/jakub_szymczuk

prezydent-1200-pap.jpg
"Chciałbym, aby kampania była kulturalna". Andrzej Duda przedstawił skład swojego sztabu

Kampania prezydencka nadbiera rozpędu. Część kandydatów wyruszyła w teren, obecnie urzędujący prezydent ogłosił w środę skład swojego sztabu. Andrzej Duda podkreślał podczas spotkania w siedzibie sztabu, że znaleźli się w nim zarówno doświadczeni politycy, jak i nowe osoby. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Szefową kampanii ubiegającego się o reelekcję prezydenta została mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. - Pani mecenas jest bardzo uznanym adwokatem, występowała w wielu dużych sprawach. Ma olbrzymi urok osobisty. Jest nową twarzą w polityce. Zdecydowanie doda plusów kampanii Andrzeja Dudy - ocenił Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Poseł Porozumienia: ilość fake newsów produkowanych przez opozycję jest przerażająca

Gość Polskiego Radia 24 wskazywał, że podczas spotkań kandydatów na prezydenta liczy się przede wszystkim ilość zainteresowanych. - W tej kwestii zwycięża tylko jeden kandydat: Andrzej Duda. Ilość obecnych na jego spotkaniach osłabiają innych kandydatów - mówił.

- Na miejscu niektórych zastanowiłbym się, czy organizować spotkania wyborcze. Widok pustej sali lub garstki zainteresowanych nie sprzyja kandydatom - dodał.

Ostrożniejszy w tej kwestii był Piotr Gursztyn z Telewizji Polskiej. - Nie zapominajmy, że Adrian Zandberg zaczynał od zera i małej ilości ludzi, jednak zmobilizował znaczący elektorat w poprzednich wyborach - podkreślał.

duda 1200 pap.jpg
Andrzej Duda: moim najważniejszym celem jest podniesienie poziomu życia Polaków

"Andrzej Duda musi wygrać w I turze"

Debatujący zastanawiali się nad tym, czy i kiedy dojdzie do debaty kandydatów, którzy biorą udział w wyborach prezydenckich. - Debaty wyborcze są maksymalnie wyreżyserowane. Takie są jednak reguły polityki, to nic nowego. Dla słabszych kandydatów debaty są dużą szansą - ocenił Piotr Gursztyn.

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że ewentualna debata może być dużą szansą dla szefa PSL. - Władysław Kosiniak-Kamysz i jego sztab idzie w tym kierunku i próbuje to wypróbować - powiedział.

- Prezydent ubiegający się o reelekcję nie bawi się w I turze w debaty. Zdecyduje się na to pewnie w II turze - skomentował kwestię, czy Andrzej Duda zdecydują się na udział w debacie, do której wzywają niektórzy kandydaci.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Paweł Sałek: prezydent chce poszerzać elektorat i pozyskiwać nowych wyborców

Z kolei Jerzy Mosoń podkreślał, że sztab prezydenta Andrzeja Dudy musi walczyć o to, aby wygrać już w I turze.

- Powołanie mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło do sztabu jest bardzo widowiskowe i atrakcyjne, ale też ryzykowne, bo ktoś może zarzucić, że Andrzej Duda potrzebuje adwokata po pięciu latach swoich rządów - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Debata poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Piotr Gursztyn (TVP), Jerzy Mosoń (Polish Market i Fundacja Fibre)

Data emisji: 20.02.2020

Godzina emisji: 08.35

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waldemar Buda: Polacy będą zadowoleni z propozycji programowych Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 17:13
- Propozycje programowe na bieżącą kampanię pojawią się w odpowiednim czasie, muszą być opracowane i uzgodnione - zapewnił Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Doskonale wiemy, kiedy i z jakimi propozycjami wychodzić. Lada moment nasz program się pojawi - dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wartość dodana". Wiceminister o Adamie Bielanie jako ewentualnym rzeczniku sztabu Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 20:50
- Adam Bielan jest wyśmienitym politykiem, a także dobrym strategiem pod kątem kampanii wyborczych - powiedział Wojciech Murdzek, wiceminister rozwoju. Odniósł się w ten sposób do informacji medialnych wskazujących europosła PiS jako rzecznika sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Lewicy: Robert Biedroń i Andrzej Duda są najbardziej zaangażowani w kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 07:51
- Robert Biedroń i prezydent Andrzej Duda są najbardziej zaangażowani w tej kampanii wyborczej. To dobrze, bo najlepiej dla Polaków byłoby, aby w II turze wyborczej zderzyły się prawica i lewica - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela, poseł Lewicy, szef sztabu wyborczego Roberta Biedronia.
rozwiń zwiń